Tygodniowy obóz na Roztoczu za darmo – do tego warsztaty, spotkania, ciekawi ludzie

3
fot. swiatloczulosc.org
fot. swiatloczulosc.org

Nie masz jeszcze planów na drugą połowę wakacji? Chcesz ciekawie spędzić czas z rówieśnikami na Roztoczu, uczestniczyć w warsztatach i dodatkowo nic za to nie płacić? Weź udział w projekcie Fundacji „Światłoczułość” skierowanego do młodzieży z powiatu lubaczowskiego.

Fundacja wraz z partnerami, którymi są szkoły średnie z Lubaczowa i Oleszyc zapraszają młodzież w wieku 16-20 lat z terenu powiatu lubaczowskiego do udziału w dwóch bezpłatnych, tygodniowych obozach w Starej Hucie koło Narola i Dziewięcierzu Moczarach koło Horyńca Zdroju. Obozy odbędą się w terminach 11-17 sierpnia i 18-24 sierpnia.

W trakcie obozów młodzież będzie mogła wziąć udział w porządkowaniu cerkwisk (miejsc po nieistniejących już świątyniach), pracach przy zabezpieczaniu obiektów sztuki sepulkralnej, warsztatach kamieniarskich i fotograficznych, spotkaniach z etnografem. Projekt jest interesującą alternatywą poznawania lokalnej historii poprzez bezpośrednie obcowanie z dziedzictwem kulturowym naszej ziemi i jest okazją do poznania ciekawych ludzi, którzy społecznie ratują stare i zapomniane cmentarze, kapliczki i inne obiekty o charakterze sakralnym.

Rekrutacja do projektu trwa do 07 lipca 2014r., więcej informacji na stronie internetowej fundacji www.światłoczułość.pl


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here