Złote dziewczyny horynieckiej Unii

1

Na przełomie maja i czerwca na XXI Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Warcabach 100-polowych w Dąbkach k. Koszalina przebywała ekipa warcabistek horynieckiej „Unii” oraz zawodnicy UKS „Meteor” Dachnów. Podczas zawodów rozdano 8 tytułów w obu kategoriach chłopców i dziewcząt w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klub LKS „Unia” Horyniec-Zdrój, zdobywając dwa złote medale, w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajął ex aequo wraz z drużyną UKS STRUGA Marki pierwsze miejsce w Polsce. Tytuły mistrzyń Polski i złote medale zdobyły dziewczyny do lat 13 (Klaudia Zaborniak i Angelika Żuk) i do lat 19 (Sylwia Krzyśkowska i Natalia Zaborniak). Startowała również drużyna dziewcząt do lat 10 (Klara Kornaga i Kinga Hulak), ale mając duże szanse na medal ostatecznie zajęły 4 miejsce.

Drużyna „Meteora” Dachnów pojechała składem młodym i tym razem nabierała pierwszych turniejowych doświadczeń. Grając ze starszymi drużyna dziewcząt do lat 13 (Weronika Cencora i Paulina Smoliniec) zajęła 8 miejsce a drużyna chłopców do lat 10 (Wojciech Sigłowy, Patryk Dziki i Karol Kuzyk) – 9 miejsce.