Znamy laureatów VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014

2
fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie
fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Grand Prix VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014 trafiło do Kamila Pieczykolana z Wrocławia za pracę, której doceniono głębokie wibracje wewnętrzne uzyskane dzięki wysublimowanym i metafizycznym zabiegom artystycznego wyrazu oraz za wysoki poziom umiejętności warsztatowych – taką decyzję podjęło jury konkursu obradujące w ostatnich dniach w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Jury konkursu 8. edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014 oceniało nadesłane prace w miniony piątek i sobotę. Obradom przewodniczyła Louiza Karapidakis, a prace oceniali także: prof. Grzegorz Bienias, prof. Piotr Kielan, prof. Leszek Mądzik, prof. Apoloniusz Węgłowski i kurator konkursu dyrektor lubaczowskiego muzeum Stanisław P. Makar. Spośród 425 prac nadesłanych przez 160 autorów jury wybrało 100 prac 65 autorów, które będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej.

Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia następującym artystom:

Grand Prix – Kamil Pieczykolan /Wrocław/
Akt I, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
Akt II, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
Akt III, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
UZASADNIENIE: za głębokie wibracje wewnętrzne uzyskane dzięki wysublimowanym i metafizycznym zabiegom artystycznego wyrazu oraz za wysoki poziom umiejętności warsztatowych.

I Nagroda – Sławomir Grabowy /Gdańsk/
List do pani Bożeny Kowalskiej, technika własna, papier, 70 cm x 100 cm
UZASADNIENIE: za oszczędność środków wyrazu, siłę materii, dramaturgię i rytm światła oraz archetypiczny charakter narzędzia.

II Nagroda – Joanna Janowska-Augustyn /Wieliczka/
Miłość I, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
Miłość II, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
Miłość III, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
UZASADNIENIE: za piękno materii tworzącej wyraz głębokiego humanizmu poprzez walor wewnętrznego światła. Nowoczesna kompozycja obrazu tworząca nastrój spokoju i równowagi.

III Nagroda – Ita Haręza /Łódź/
Ciało własne 2, ołówek, kredka, papier, 70 cm x 41 cm
Ciało własne 3, ołówek, kredka, papier, 70 cm x 41 cm
UZASADNIENIE: za wykorzystanie w sposób przemyślany pejzażu i tkanki ciała ludzkiego dla stworzenia metaforycznej atmosfery przestrzeni z akcentem na dekoracyjny charakter pracy.

Triennale jest wydarzeniem cyklicznym o zasięgu ogólnopolskim, otwartym dla wszystkich profesjonalnych artystów. W ramach przedsięwzięcia organizowany jest konkurs, który własnie rozstrzygnięto oraz wystawa pokonkursowa, którą zaplanowano Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie na wrzesień br. Triennale to także wydawnictwo katalogu, w którym zamieszczane są wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy.

elubaczow.com, hp, Muzeum Kresów w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here