Licealiści z Lubaczowa ponownie pojadą do Parlamentu Europejskiego

7
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Uczennice klasy II g Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie zostały laureatkami konkursu „Euroscola 2014″ i w nagrodę pojadą do Parlamentu Europejskiego. To kolejny sukces uczniów lubaczowskiego ogólniaka, którzy w tegorocznym konkursie zdobyli maksymalną liczbę punktów.

Przypomnijmy, iż w lutym 2012 roku grupa ówczesnych uczniów lubaczowskiego ogólniaka miała okazję zwiedzić Parlament Europejski. Wycieczka była nagrodą w konkursie „Euroscola 2011”. Po trzech latach przerwy, licealiści z Lubaczowa pod opieką nauczycielek Doroty Czajki i Pauliny Michalik znowu znaleźli się w gronie najlepszych. W tegorocznej edycji konkursu zdobyli maksymalną liczbę 300 punktów i w nagrodę początkiem 2015 roku pojadą do Strasburga, gdzie będą mieli m.in. okazję zajęcia miejsc posłów w sali obrad i zwiedzenia budynku Parlamentu Europejskiego.

Quiz internetowy Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i przeznaczony dla uczniów gimnazjów (14-16 lat) i szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat). Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej Unii Europejskiej.

Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradują podczas „posiedzenia plenarnego”. Konkurs prowadzony jest jednocześnie w wielu państwach Unii Europejskiej.

elubaczow.com,  ret


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

 1. Brawo LO w Lubaczowie, brawo uczniowie nauczyciele i dyrekcja. A gdzie jest tak wychwalana przez przedstawicieli powiatu Zespół Szkół w Lubaczowie? LO to jest klasa! Gimnazjaliści w Zespole Szkół nie dopuszczono do matury 16 uczniów. To dopiero super szkoła!!!!!!!!!

 2. Udało się kilku osobom i wielkie hallo.
  A reszta ? xD
  ZS też wygrywa w wielu konkursach.
  Wystarczy wejść na naszą stronę szkoły lub posłuchać wiadomości w telewizji internetowej NASZEJ SZKOŁY.
  Proszę nie obrażać ZS’u.
  Takie słowa świadczą o waszej płytkości 😉
  Dziękuję, pozdrawiam 😉

 3. Popieram Absolwenta, osatnio na stronie CKE przeglądałem wyniki egzaminów maturalnych i poziom prezentowany przez ZS w Lubaczowie i Oleszycach w stosunku do LO z Lubaczowa to ZS jest w drugiej a może trzeciej lidze. Zapraszam na stronę CKE

 4. To nie miejsce na dyskusje o maturach. Dziewczyny wygrały konkurs i szacun. Zazdrośnikom radzę zajrzeć na stronę Euroscoli i spróbować rozwiązać test konkursowy. zobaczycie, jakiej szczegółowej wiedzy wymaga. Ale to już nasza lubaczowska tradycja; zamiast cieszyć się sukcesami, to opluwać zwycięzców, by obrzydzić im kolejne sukcesy.
  Dziewczyny, gratuluję!!!!!!!!!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here