Mateusz Kubiszyn zwyciężył na turnieju w Oslo – zobacz walkę

5

kubiszyn_oslo_8_starKickboxer Mateusz Kubiszyn z Lubaczowa, zawodnik KSW Sokół Jarosław, zwyciężył w swojej kategorii wagowej podczas Turnieju „8 Star Tournament” rozegranego w Oslo.

Do zawodów przystąpiło 12 reprezentacji narodowych (Polska, Irlandia, Rosja, Wielka Brytania, Finlandia, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Turcja, Węgry, Brazylia, Włochy), a zmagania toczyły się w formule full-contact. Kubiszyn walczył w kategorii wagowej -86 kg. W swojej pierwszej turniejowej walce Mateusz wygrał z Rosjaninem Radchenko, przez TKO w 2 rundzie. Natomiast w finale spotkał się z Niemcem Filatovem i po 3 technicznych rundach, wygrał przewagą punktową 2:1.

– Był to pierwszy, zagraniczny występ Mateusza. Niedługo, bo za dwa tygodnie, wystartuje on w kolejnym poważnym turnieju, a mianowicie Pucharze Świata w Szeged na Węgrzech. Liczymy na równie dobry występ – mówi Jacek Bronowski, trener KSW Sokół Jarosław.