fot. Nadleśnictwo Lubaczów

Reprezentacja Nadleśnictwa Bircza okazała się najlepsza w „XII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLID w Krośnie, który rozegrano w minioną sobotę (26.04) w Lubaczowie. W decydującym meczu leśnicy z Birczy pokonali w tie-breaku kolegów z Głogowa.

 

Siatkarskie zmagania leśników z regionu organizowane są od wielu lat w ostatnią sobotę kwietnia. Gospodarzem XII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie” pod honorowym patronatem Dyrektora RDLP w Krośnie Edwarda Balwierczaka było tym razem NAdleśnictwo Lubaczów. Podczas zawodów, które rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia, rywalizowały zespoły reprezentujące poszczególne nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz drużyna biura RDLP w Krośnie.

Przed przystąpieniem do rywalizacji, zespoły podzielono na cztery grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Drużyna z Lubaczowa na tym etapie rozgrywek rywalizowała z leśnikami z Kolbuszowej, Strzyżowa i Leżajska. Do rozgrywek finałowych awansowały po dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Zwycięzcą „lubaczowskiej” grupy okazała się drużyna gospodarzy, która z kompletem zwycięstw wyprzedziła reprezentację Nadleśnictwa Kolbuszowa. Leśnicy z Lubaczowa dotarli do meczu półfinałowego, w którym ulegli kolegom z Birczy i ostatecznie stanęli na najniższym stopniu podium po wygranym meczu z Kolbuszową. W finałowym spotkaniu zespół z Birczy pokonał ekipę z Głogowa w tie-breaku.

Zawodników uhonorowano także nagrodami indywidualnymi:

Najlepszy rozgrywający – Jacek Pasionek (Nadleśnictwo Lubaczów)
Najlepszy atakujący – Krystian Głowacz (Nadleśnictwo Bircza)
Najlepszy broniący – Adam Orlewski (Nadleśnictwo Kolbuszowa)
Najlepszy zawodnik turnieju – Piotr Rozwód (Nadleśnictwo Lubaczów)

elubaczow.com, kaj, Nadleśnictwo Lubaczów

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here