Kolejne nagrody młodych aktorów Teatru Małych Form

0

Utalentowani aktorzy Teatru Małych Form działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pod kierunkiem Grażyny Bielec osiągają kolejne sukcesy. Ostatnio z 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Przemyślu i z IV Podkarpackiego Konkursu Poezji Współczesnej w Rzeszowie wrócili z nagrodami. Jedna z aktorek weźmie udział w programie „ YOUTH FOR UNDERSTANDING POLSKA”.

Youth for Understanding jest jedną z największych światowych organizacji społecznych, która zajmuje się międzynarodową wymianą młodzieży. Jej celem jest umożliwienie młodym osobom wzięcia czynnego udziału w życiu rodzinnym i edukacyjnym obcego kraju. Wyjazd pozwala także na poznanie zagranicznego środowiska, a wszystko po to, by z innej perspektywy móc rozwijać wrażliwość na podobieństwa i różnice kulturowe oraz pogłębiać zrozumienie dla wspólnych idei i wartości. Młodzież z Polski w programie YFU bierze udział od 1989 roku. Lubaczowianka, Justyna Rokosz zakwalifikowała się do programu „ YOUTH FOR UNDERSTANDING POLSKA”, w ramach którego będzie się kształcić w jednej ze szwajcarskich szkół.

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Organizatorzy zapewnią uczestnikom udział w zajęciach seminaryjnych i warsztatowych oraz możliwość indywidualnej rozmowy z członkami Sądów Konkursowych, którzy podczas eliminacji wybierają zwycięzców poszczególnych etapów konkursu. Druga jego część (eliminacje wojewódzkie) zakończyły się sukcesami członków Teatru Małych Form. W kategorii recytacja dorosłych I miejsce otrzymał Tomasz Gnap, zaś w klasyfikacji szkół średnich I nagrodę zdobyli Justyna Kąkol i Michał Kurek. Natomiast Alicja Skibicka otrzymała wyróżnienie. Z kolei w kategorii Teatru Jednego Aktora najlepszy okazał się Michał Kurek, który zaprezentował spektakl „Słyszycie” reż. Grażyny Bielec.

IV Podkarpacki Konkurs Poezji Współczesnej w Rzeszowie adresowany jest do gimnazjalistów. Jego celem jest zachęcenie młodzieży do pogłębienia znajomości literatury współczesnej wydanej po 1980 r. oraz przybliżenie ważnych dla kraju wydarzeń i postaci. Hasło tegorocznego Konkursu – „Niepokorne słowa i nuty” miało zachęcić młode osoby do poszukiwania utworów wyrażających bunt wobec sytuacji społeczno-politycznej. Gimnazjaliści Teatru Małych Form zostali dostrzeżeni przez jury: Izabela Krubnik zdobyła III miejsce, natomiast Magdalena Zarembska otrzymała wyróżnienie. Ne scenie debiutowały -Małgorzata Stopyra i Katarzyna Wach.

Źródło: lubaczow.pl, MDK Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here