Lubaczów: Wyciek gazu na stacji paliw

10

Służby ratunkowe pracowały na stacji paliw przy ul. Dąbka w Lubaczowie, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji dystrybucyjnej cysterny z gazem. Zagrożenie zostało już całkowicie opanowane i nie ma ryzyka wybuchu.

Dzisiaj (03.04) około godziny 12.30 dyżurny lubaczowskiej komendy policji został powiadomiony o wycieku gazu na stacji paliw położonej w Lubaczowie przy ulicy Dąbka. Instalacja dystrybucyjna cysterny, którą przepompowywany jest gaz do zbiornika stacji uległa rozszczelnieniu.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które zabezpieczały miejsce zdarzenia. Ratownicy w porę uporali się z niebezpieczną awarią i wykluczono ryzyko wystąpienia wybuchu. Droga wyjazdowa z Lubaczowa do Oleszyc jest przejezdna.

elubaczow.com, kaj, KPP Lubaczów, RMF FM


10 komentarze

  1. Iza – taka ciekawostka: „Ratownik – osoba uprawniona do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i spełniająca wymagania z art. 13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dn. 8 września 2006 r.

    Nie należy mylić ratownika z ratownikiem medycznym, który to jest uprawniony do wykonywania Medycznych Czynności Ratunkowych (MCR), a ponadto ukończył on 2-letnią szkołę policealną lub 3-letnią szkołę wyższą na kierunku Ratownik Medyczny.”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here