Piotr Grodecki i Mirosław Herbowski z koncertem fortepianowym w Lubaczowie

0
fot. T. Michalski
fot. T. Michalski

W najbliższy piątek (04.04.) o godz. 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie zaprezentują się w duecie dwa odmienne temperamenty – żywiołowy czyli Piotr Grodecki i stonowany – Mirosław Herbowski. Muzycy znakomicie uzupełniający się na estradzie wystąpią w ramach VII Międzyregionalnego Przeglądu Fortepianowego Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w klasach I-III sześcioletniego cyklu nauczania LUBACZOWSKIE IMPRESJE MUZYCZNE.

W Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie Piotr Grodecki i Mirosław Herbowski zagrają na dwa fortepiany najwyższej klasy, tj. fortepiany klasyczne: Steinway and Sons D-274 oraz Steinway and Sons B-211. W programie znajdą się przeboje muzyki klasycznej.

Pianiści są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Muzycy koncertują w kraju, m.in. na festiwalach we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie. Dali się poznać także poza granicami Polski uczestnicząc w festiwalach w Salzburgu, we Włoszech, Holandii, Finlandii. Artyści jako duet fortepianowy brali udział w kilku międzynarodowych konkursach, m.in. w Rotterdamie i Rzymie, gdzie zdobyli III nagrodę. W swoim repertuarze mają utwory Mozarta, Brahmsa, Schumanna. Jednak specjalizują się w wykonywaniu muzyki XX wieku.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here