Maratończycy z Oleszyc
Maratończycy z Oleszyc
Maratończycy z Oleszyc

W trzeci weekend marca, trójka biegaczy z Oleszyc wzięła udział w maratonie w Barcelonie. W biegu wystartowało blisko 15 000 biegaczy a najlepszy z „oleszyckiej” grupy, Zbigniew Dorota poprawił swój życiowy rekord.

Maraton w Barcelonie jest czwartym co do wielkości zorganizowanym biegiem w Europie (po Berlinie, Londynie i Paryżu). Podczas maratonu w swoim debiucie Marek Buczko uzyskał czas 4:40:11 i zajął tym samym 12 222 miejsce. Jola Dorota z tym samym czasem była 12 221, natomiast Zbigniew Dorota z czasem 3:05:23 (rekord życiowy) uplasował się na 773 miejscu.

– Pogoda była fantastyczna, ponad 20 stopni w cieniu, lekki wiatr i pełne słońce. Trasa raczej płaska poprowadzona wokół najważniejszych miejsc turystycznych. Polecam maraton w mieście Picassa, Gaudiego i Messiego w przyszłym roku. Do zobaczenia na następnej trasie maratonu w Dębnie – podsumowuje Zbigniew Dorota z oleszyckiego klubu Run Run.

Po zakończonym biegu część z maratończyków obejrzała mecz na Camp Nou. FC Barcelona ze swoimi gwiazdami rozgromiła Osasunę Pampelunę 7:0.

 Zbigniew Dorota, elubaczow.com

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here