Czysty Aniołek – czyli zbiórka środków czystości dla potrzebujących dzieci

0
Czysty Aniołek
Czysty Aniołek

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleszycach przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Czysty Aniołek”, która ma na celu zbiórkę środków czystości oraz artykułów higienicznych dla rodzin potrzebujących z terenu gminy Oleszyce. Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Akcja „Czysty Aniołek” organizowana jest w całej Polsce przez Stowarzyszenie Piękne Anioły. – W związku z naszą działalnością często odwiedzamy domy ubogich rodzin i dzięki temu zwróciliśmy uwagę na ważny problem. W domach tych brakuje podstawowych środków czystości, tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Za ręczniki służą stare pocięte prześcieradła. Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc tym dzieciom – czytamy na głównej stronie internetowej akcji.

Zbierane są przede wszystkim mydła, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów. Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję mogą przynieść środki czystości do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleszycach. Artykuły będą przyjmowane do czerwca w dni robocze w godz. 8:00 – 15:00.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here