Ponad 300 zawodników na Mistrzostwach KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

0

Już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym, które pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka rozegrano w minioną sobotę (08.03) w Lubaczowie. Sportową rywalizację dedykowano bł. Karolinie Kózce, patronce młodzieży KSM w setną rocznicę jej śmierci.

Do Lubaczowa przyjechało 334 zawodników i zawodniczek z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Rywalizacja młodych sportowców przyniosła sporo emocji, nie tylko samym zawodnikom i trenerom, ale także publiczności. W piłce siatkowej dziewcząt najlepiej wypadły zawodniczki reprezentujące KSM Basznia, a wśród chłopców zawody zdominowali zawodnicy KSM przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Najlepszym tenisistom spośród księży okazał się ks. Tomasz Szumowski, a w kategorii „Open” zwyciężył Szymon Litwin. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt I miejsce zdobyła Magdalena Antosz, a w kategorii chłopców najlepszy był Łukasz Polak. Spośród gimnazjalistek przy stole tenisowym najlepiej spisywała się Klaudia Antonik, a gimnazjalistów – Joachim Tworko.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rozgrywek, dyrekcjom i pracownikom szkół lubaczowskich, sponsorom indywidualnym, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Staroście, Burmistrzowi oraz Wójtowi Biłgoraja i Lubaczowa, a szczególnie Dyrektorowi Gimnazjum nr 2, Panu Witoldowi Dubanikowi wraz z pracownikami szkoły oraz młodzieży Kół KSM przy Gimnazjum nr 2 i LO w Lubaczowie – czytamy na stronie KSM.

Szczegółowe wyniki i więcej zdjęć na stronie: www.ksm.zamojskolubaczowska.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here