Sukces młodej adeptki fryzjerstwa z Oleszyc – pojedzie na ogólnopolskie mistrzostwa

0
fot. Salon F&K
fot. Salon F&K

W minioną niedzielę (02.03) do do Mielca zjechali młodzi fryzjerzy z województwa podkarpackiego. Wszystko po to, by pokazać swoje umiejętności i wymienić się doświadczeniami oraz rywalizować w XXXVI Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego. Na najwyższym stopniu podium w jednej z kategorii stanęła Aleksandra Horeczy z Oleszyc, która będzie reprezentować nasz region w zawodach ogólnopolskich.

Młoda adeptka fryzjerstwa, która uczy się w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie i praktykuje w Salonie F&K Lubaczów – Oleszyce, była najlepsza w kategorii „wyciskania fal na mokro”. Dzięki temu zwycięstwu będzie reprezentowała nasz region na mistrzostwach ogólnopolskich, które odbędą się w Poznaniu. Olę do konkursu przygotowała instruktor oraz mistrz fryzjerstwa Stanisława Juźko.

– Konkurs dla młodych fryzjerów odbywa się na terenie województwa podkarpackiego już od 36 lat. Ola jest pierwszą osobą z powiatu lubaczowskiego, która odniosła taki sukces w historii trwania konkursu – mówią w Salonie F&K.

Konkurs zorganizowany został przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie i Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach, a ich prace oceniane były przez pięcioosobową komisję konkursową. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja kontroli. W konkursie udział mogły wziąć osoby pobierające naukę teoretyczną w szkole zawodowej, a zatrudnione w salonach fryzjerskich na terenie całego województwa. Do konkursu przystąpiło w sumie 50 uczestników.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here