III liga siatkówki: Dramat Czarnych bez happy endu

0

Dość dramatyczny przebieg miał mecz 16. kolejki spotkań trzeciej ligi siatkarzy, w którym Czarni Oleszyce podejmowali rywali z Niebylca. Goście wyjechali z kompletem punktów, choć spotkanie było bardzo wyrównane.

Siatkarze z Oleszyc bardzo dobrze rozpoczęli sobotnią potyczkę, pokonując rywali w inauguracyjnej partii do 18. Mimo okazałego zwycięstwa w pierwszym secie, miejscowi w kolejnych nie zdołali przełamać zajmującego aktualnie trzecie miejsce w tabeli zespołu z Niebylca. Najbardziej wyrównana i chyba decydująca o końcowym wyniku była trzecia odsłona, w której Czarni prowadzili już 21:17. Gościom udało się jednak w końcówce dogonić miejscowych i ostatecznie wgrać seta 30:28. W ostatniej partii Czarni nie podjęli walki, a trener Michał Gontarz dał szansę gry rezerwowym licząc na to że odmienią losy spotkania. W tym spotkaniu, zawodnikom z Oleszyc zabrakło z pewnością nieco szczęścia. Nie po raz pierwszy mocno odmłodzony zespół z Oleszyc przegrywa decydującą fazę meczu mimo wysokiego prowadzenia i posiadania kilku piłek setowych.

W innych meczach 16. kolejki, MOSiR Jasło dość niespodziewanie  pokonał Głogovię Głogów Młp. 3:0 i w tabeli zrównał się punktami z Czarnymi. Walka o utrzymanie weszła w decydującą fazę, a zespół z Oleszyc, w najbliższy czwartek (20.02) zagra na wyjeździe z aktualnym liderem SST Lubcza, który gra ostatnio dośc nierówno. W ostatniej kolejce Czarni podejmą we własnej hali wicelidera z Głogowa.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – SMS NEOBUS Niebylec 1:3 (25:18, 21:25, 28:30, 18:25)

Czarni: Gontarz, T. Sałek, Wnęk, Mazur, Nieckarz, Harasymowicz i Kurek (libero) oraz Dworak, Hulak.