Muzyka w międzynarodowym towarzystwie

0
fot. Tomasz Michalski
fot. Tomasz Michalski

W miniony poniedziałek (03.02) w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie odbył się koncert w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Projekt realizowany jest w ośrodkach kultury w Polsce i za granicą.

IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne poświęcone jest twórczości Bacha – kompozytora i organisty epoki baroku, jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Koncert, który odbył się w PSM w Lubaczowie poświęcony był głównie twórczości kompozytorów XIX i XX wieku. Podczas występów mieliśmy okazję posłuchać sześcioro młodych pianistów z różnych państw: z Estonii, Ukrainy, Łotwy, czy Polski. Zaprezentowany repertuar był zróżnicowany, przez co atrakcyjny dla wszystkich.

Już od 9 lat z różnych stron świata młodzi artyści z wielu krajów Europy spotykają się w Sanoku. To tam mieści się siedziba Międzynarodowego Forum Pianistycznego. W jego ramach organizowane są spotkania pianistyczne. Organizatorzy chcą zachęcać młodych pianistów, by wykonywali utwory wielkich mistrzów dzieląc się tym samym ideą MFP ze słuchaczami z innych miast. Celem MFP są nie tylko prezentacje artystów, gra na instrumentach i lekcje, ale spotkania muzyczne. Forum otwiera młodym pianistom przestrzeń, w której mogą spojrzeć na różne aspekty twórczości, odkrywać muzykę w kontekście instrumentów i wykonawców.

elubaczow.com, AH

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here