Gimnazjaliści z powiatu lubaczowskiego rywalizowali w maratonie matematycznym

2

Czy możliwe jest znalezienie wspólnego mianownika dla pojęć:  rywalizacja, praca grupowa, matematyka? Okazuje się, że tak, a dowodem na to jest „MaGMa”, czyli pierwszy zespołowy konkurs matematyczny dla gimnazjalistów powiatu lubaczowskiego, który rozstrzygnięto w minioną środę w lubaczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.

Nie bez powodu przedsięwzięcie to nazwano „maratonem” – kilkugodzinne rozwiązywanie zadań matematycznych w grupach czteroosobowych to prawdziwe wyzwanie dla „ścisłych głów”. W pierwszej edycji maratonu najlepsi okazali się gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie – drużyna w składzie: Katarzyna Kozioł, Alicja Dorota, Aleksandra Nowak i Mateusz Milo pod opieką pani mgr Elżbiety Gofryk – i to do nich trafił puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie  w składzie: Maja Pietrucha, Katarzyna Zagrobelna, Julia Broź i Monika Furgała, opiekunem była pani mgr Anna Jabłońska, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół w Starym Dzikowie w składzie: Dagmara Buksak, Izabela Krubnik, Maciej Puchalski, Agnieszka Szczepanek pod opieką pani mgr Małgorzaty Goraj.

W organizację konkursu włączyło się wielu nauczycieli, uczniów, a także firm i przedsiębiorców. Spotkanie byłą też okazją do podjęcia dyskusji metodycznych przez nauczycieli matematyki z różnych szkół powiatu. Pomysłodawcy nie kryją nadziei na to, że za rok będą mogli kontynuować tę matematyczną inicjatywę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na fb pod adresem www.facebook.com

elubaczow.com, LO Lubaczów 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Cieszę się, że jedynka znowu górą. Niepisana ,,święta wojna ” pomiędzy jedynką a dwójką istniała od zawsze. Za moich czasów, też byliśmy lepsi choć nazywano nas ,,wsiową szkołą” – Zbiorcza Gminna Szkoła Nr 1.
    Tym bardziej serce się raduje, że moja córeczka dorzuciła kamyczek swej wiedzy do tego zwycięstwa. Tak trzymać.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here