III liga siatkówki: Ważna wygrana Czarnych Oleszyce

0

Ważne zwycięstwo nad UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia, odnieśli siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce w 14. kolejce rozgrywek trzeciej ligi. Sobotni (01.02) pojedynek trwał prawie dwie godziny i miał wiele zwrotów akcji.

„Cytując klasyka – w tym meczu wróciliśmy z dalekiej podróży. Przegrywaliśmy już 2-1, ale udało nam się doprowadzić do tie-breaka, a co ważniejsze go wygrać!” – napisali na swoim facebookowym profilu siatkarze z Oleszyc.

Tak w rzeczywistości było, bo porażka miejscowym wisiała w powietrzu. Najpierw goście minimalnie wygrali w pierwszym secie, by chwilę później przegrać w podobnych rozmiarach. Przed trzecią odsłoną szanse były wyrównane, ale Czarni przegrali ją z kretesem. Wydawało się, że goście chwilę później powinni postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Zawodnicy z Oleszyc nie załamali jednak rąk i wzięli się do roboty. Na boisku od początku seta pojawił się Dworak, a przewagę w tej odsłonie osiągnęli głównie dzięki skutecznym blokom i dobrej zagrywce. Zdecydowane zwycięstwo w tym secie, przełożyło się na dobrą grę miejscowych także w tie-break’u, który Czarni wygrali do 7.

Zwycięstwo za dwa punkty z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie może okazać się decydujące w ostatecznym rozrachunku. Siatkarzy z Oleszyc w najbliższy weekend czeka kolejny ważny mecz – tym razem zagrają w Rzeszowie z tamtejszym AZS UR.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia 3-2 (23-25, 25-22, 19-25, 25-18, 15-7).

Czarni: Mazur, T. Sałek, Harasymowicz, Nieckarz, Gontarz, Wnęk i Kurek (libero) oraz Dworak, Czereba.