Utwory Bacha w PSM w Lubaczowie w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”

0
fot. arch. elubaczow.com
fot. arch. elubaczow.com

Jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki – Johann Sebastian Bach i jego twórczość to główne tematy IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Projekt realizowany jest w ośrodkach kultury w Polsce i za granicą. Jeden z koncertów odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie.

W poniedziałkowy wieczór (03.02) o godz. 17:00 w PSM w Lubaczowie odbędzie się koncert uczestników MFP Delegacja Muzyczna Forum” z kwartetem smyczkowym. Gospodarzem wieczoru będzie Maxymilian Bylicki. Obok niego na scenie wystąpią Zofia Zbroja (Polska),Markijan Popil (Ukraina), Eva Vorobjova (Szwajcaria), Arseniy Gaenko(Rosja).

Program Festiwalu zawiera utwory muzyki współczesnej, ich premiery i nowatorskie kompozycje. Poprzez liczne koncerty w formie „Delegacji Muzycznej Forum” wydarzenie to dociera do szerokiego grona odbiorców w Polsce (Sanok, Krosno, Jasło, Zagórz, Kielce, Strzyżów, Mielec, Kraków, Sanniki, Stalowa Wola, Warszawa, Bydgoszcz), ale także poza granice naszego kraju. Utwory prezentowane są na Słowacji (Svidnik, Bardejov) i na Ukrainie (Lwów, Czerniowce).

IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” swoim patronatem objęła żona Prezydenta RP – Anna Komorowska.

elubaczow.com, AH

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here