Lubaczów: Z życzeniami do stulatki

8

Władze Lubaczowa udały się z kwiatami, życzeniami i listem gratulacyjnym do Marii Mądrej, która kilka dni temu skończyła 100 lat.

Maria Mądra urodziła się 17 stycznia 1914 r. w Borowej Górze. W Lubaczowie zamieszkała w 1978 r. Wcześniejsze życie na wsi nie pozwalało na szybką adaptację w nowym miejscu – Ciężko mi było przyzwyczaić się do mieszkania w mieście, brakowało codziennej pracy na roli, zwierząt domowych i starych znajomych – wspomina Pani Maria. – W swoim życiu przeszłam bardzo dużo. Począwszy od biedy, upokorzenia i ciężkich czasów do przeżycia 100 lat wśród kochającej rodziny i grona znajomych – opowiada. Dodać należy, że jest ona mamą, babcią i prababcią – ma ośmioro wnucząt i trzynaścioro prawnucząt.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Pani Marii Mądrej Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk przekazał list gratulacyjny, w którym czytamy – Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. (…) Niech mi zatem będzie wolno tą drogą podziękować Pani w imieniu własnym i całego Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata – pisze Premier.

Do życzeń dołączyły władze Lubaczowa, które odwiedziły jubilatkę.

lubaczow.pl, elubaczow.com

Zobacz także

8 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here