Powiat lubaczowski: Ponad 90 tysięcy złotych w tegorocznej zbiórce WOŚP

16
Serce WOŚP
Serce WOŚP

Ponad 92 tysiące złotych zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim podczas tegorocznego finału akcji.

W ubiegłą niedzielę (12.01.) po raz XXII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W powiecie lubaczowskim na ulicę wyszło ponad dwustu wolontariuszy. Mimo nieciekawej pogody za oknem, w całym powiecie udało zebrać się ponad 92 tysiące złotych.

Pieniądze te pochodzą także z aukcji internetowych. Nasz kalendarz na rok 2014, który został wylicytowany za kwotę 152,50 złotych nabyła Pani Anna, współwłaścicielka nowo powstającego serwisu internetowego w naszym regionie. Z historii licytacji można wywnioskować, że walka toczyła się do ostatnich minut. Gratulujemy!

L.p. Miasto Kwota
1. Lubaczów (miasto) 22 563,57 zł
2. Lubaczów (koncert) 1 759,74 zł
3. Salon kosm. PRESTIŻ Jolanta Rychlewska 2 100,00 zł
4. Salon fryzjerski „MAJA” 2 200,00 zł
5. Delikatesy Centrum 1 195,00 zł
6. Lubaczów (całość)  –
7. Horyniec-Zdrój 7 935,19 zł
8. Cieszanów 4 749,42 zł
9. Basznia  1 598,46 zł
10. Dachnów 2 124,54 zł
11. Lubliniec 702,11 zł
12. Wielkie Oczy 1 514,53 zł
13. Łukawiec 2 094,62 zł
14. Okolice (całość)  –
15. Aukcje 744,50 zł
16. Waluty zagraniczne liczone
17. Narol 25 115,00 zł
18. Oleszyce, Stary Dzików 16 274,35 zł

16 komentarze

 1. Rekordem jest to, że jurek owsiak pomógł tak dużej liczbie osób i gdyby nie jego Fundacja m.in. śmiertelność wśród noworodków w Polsce byłaby najwyższa w Europie. Jest to organizacja pozarządowa, Jurek nie stoi przy żadnej z partii jedynie przy ludziach, których uważa za wartych poświęcenia uwagi, m.in. Łukaszka. Takiego człowieka trzeba ze świecą szukać, bo on to robi bezinteresownie a nie jak wszyscy współcześnie ludzie czyli „coś za coś”. Niesamowita postać, która przeszła do historii. Jedynie zazdrośnicy i ludzie, którzy liczą tylko swoje pieniądze i nie zwracają uwagi na innych go krytykują. Może i was spotka zły los i będziecie musieli skorzystać ze sprzętu, który ufundowała Orkiestra. Ciekawe czy wtedy będziecie dalej tacy zawistni?

 2. NFZ nie wspomaga niczego, WOŚP ukazuje kompletne braki w sprzęcie i wie, że skoro rząd nie potrafi tego zapewnić ludziom, choć powinien, to musi jednak to ktoś dokonać. Padło na pana Jurka, od zawsze był idealistą i jedynym , który nie tylko dużo mówił, a jeszcze dużo dokonał. Brawa dla niego i całej ekipy, będę zawsze go wspierać. @Anonimie współczuje braku empatii

 3. A ja współczuję ignorancji. Budżet NFZ na rok 2014 to coś około 67 miliardów zlotych. 50 milionów z orkiestry stanowi 0,075% tego, co my podatnicy płacąc składki na zus przekażemy na leczenie rodaków, w tym dzieci. Więc nie wyskakuj mi z brakiem empatii tam, gdzie jest zdrowy rozsądek. Matematyki nie oszukasz.
  A co do bycia idealistą to zobacz cenę samochodu land rover discovery 4 i poszperaj w internecie, kto tym jeździ i za czyje pieniądze.

 4. Gdybyś nie był takim ignorantem, to przejrzałbyś informacje, sprawdził źródła i najmniejsze znaczenie w całej sprawie miałoby to, czy to Wykop czy Wyborcza. Skąd ty czerpiesz swoje informacje na temat WOŚP? Z „niezależnych” blogów ćwierćinteligentów plujących jadem? Z Wyborczej? Z TV? Jakie są twoje „wiarygodne” źródła? Odnoś się do zawartych tam informacji i podstaw, na których zostały postawione argumenty, a nie tego, że jest to Wykop. Co boli cię w Wykopie? To, że ludzie sami tam decydują co jest ważne, a co nie? Że to użytkownicy tworzą treści i filtrują wiadomości? To ja już wolę takie pseudo-obywatelskie portale niż mainstream, w którym to, co jest ważne ustala pan Durczok lub pani Olejnik, a zwykły człowiek jest od tego, by przyjmować bezrefleksyjnie podane, często mocno zmanipulowane informacje.

 5. Na Pudelku użytkownicy tworzą treści… Coś nowego. O.o
  Porównywanie rzetelnych udokumentowanych danych WOŚP i ich interpretacji z portalem plotkarskim. Do tego zignorowanie całej reszty – o sprawdzeniu danych, źródeł, podaniu własnych źródeł…
  Dzięki, że tak szybko ujawniłeś swój poziom, zaoszczędzi nam to zbędnych wymian zdań.
  To by było na tyle.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here