III liga siatkówki: Coraz trudniejsza sytuacja Czarnych Oleszyce

11

Trzecioligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce nie wykorzystali atutu własnej hali i w minioną sobotę (11.01) przegrali 3-1 z drużyną TKF ITS Anilany Rakszawa. Porażka w czterech setach, coraz bardziej komplikuje sytuację siatkarzy z Oleszyc, którzy chcą utrzymać trzecią ligę w swoim mieście.

Sobonia potyczka z Anilaną była ważnym spotkaniem dla obu ekip. Zwycięzca mógł liczyć na utrzymanie kontaktu punktowego ze środkiem tabeli, przegrany – zbliżał się do strefy spadkowej.

Sobotni mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy nie popełniali zbyt wielu błędów. Te dość często przydarzały się z kolei przyjezdnym, którzy grali bardzo nerwowo. W drugim secie goście poprawili swoją grę i wypracowali kilkupunktową przewagę. W końcówce miejscowi jeszcze doszli przyjezdnych, ale nie potrafili wykorzystać kilku szans na wygranie seta. Trzecia odsłona była także wyrównana, ale większym opanowaniem w końcówce ponownie wykazali się zawodnicy z Rakszamy. Drugi przegrany z kolei set jakby załamał miejscową drużynę, która dalszej walki już nie podjęła.

Porażka bez zdobyczy punktowej mocno  komplikuje sytuację ekipy z Oleszyc, która planowała trzymać się środka tabeli, a niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – TKF ITS Anilana Rakszawa 1:3 (25:20, 27:29, 23:25, 16:25)

Czarni: Mazur, T. Sałek, Wnęk, Gontarz, Harasymowicz, Nieckarz i Pracało (libero) oraz Czereba, Hulak.

Tabela za pwzps.p9.pl

Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

11 komentarze

1. „Dla trzecioligowych klubów koniec roku był czasem dopinania ostatnich transferów. Królem polowania okazała się Głogovia Głogów Młp., którą zasilił Stanisław Pieczonka, były zawodnik PlusLigi. Nie próżnowała też Lubcza Racławówka, do której trafił Mateusz Twaróg, były libero AKS-u Resovii.

Stanisław Pieczonka ma na koncie wiele występów w ekstraklasie. W przeszłości zakładał koszulkę m.in. Resovii Rzeszów, Jokera Piła i Delecty Bydgoszcz. Potem przeniósł się do Francji, gdzie wstępował w zespole Toulouse VB.”
    podkarpackasiatkowka.pl

I jak tu się ma klub z Oleszyc oparty na wyłącznie swoich zawodnikach, mający w składzie kadetów?
    Liczę jednak, że ambicją i wolą walki (z tego Was znamy) dacie radę i za rok w III lidze będziecie już w górnej części tabeli!

2. Fajnie, że ktoś wypowiedział się na temat położenia geograficznego oraz korzyści jakie czerpią klubu z okolic Rzeszowa. Najlepiej jest hejtować wszystko i mówić jak jest źle i nic nie robić brawa dla chłopaków, że jeszcze im się chce!

3. Oleszyce Walczyć !!! Dziwi mnie tylko że nie szukacie zawodników u nas w Lubaczowie jest paru młodych siatkarzy którzy jeśli by trenowali naprawdę mogli by wam pomóc przykładem może być Paru zawodników z ALPS . Zaprosić ich na trening pokazać co i jak , można w ten sposób zbudować całkiem niezły skład oparty na zawodnikach bardziej doświadczonych jak i młodych z dużym potencjałem . Nie chce krytykować waszej Polityki prowadzenia klubu ale jak na grę w 3 lidze nie powinna ona polegać tylko zawodnikach z Oleszyc i tym kto chce grać to niech przyjedzie na trening . Młodych ludzi trzeba namawiać pokazywać im Celę o które chcecie walczyć . Przyjrzyjcie się zawodnikom z regionu przykłady po Paru kolejkach ALPS : Środkowy Dąbrowy , Wysoki atakujący Vive Młodów , Środkowy Dachnowa jest naprawdę paru chłopaków którzy trenując mogli by spokojnie walczyć o miejsce w waszym składzie . Życzę powodzenia i Wygranych za 3pkt .

4. Od zawsze jesteśmy otwarci na zawodników spoza Oleszyc. Przez klub do tej pory przewinęło się sporo chłopaków, choćby z Lubaczowa, Baszni czy Dąbrowy. Treningi są także od zawsze otwarte dla chętnych. Każdego roku robimy również otwarty dla wszystkich nabór do sekcji młodzieżowych.
    Zapraszamy!

5. Łatwiej jest wytrenować młodzika i doszkalać go przez 2-3 lata w wieku kadeta, po to żeby mieć dobrego zawodnika w seniorach co najmniej 2 lata, niż szkolić chłopaka w wieku 17+, który za 2 sezonu gdzieś wyjedzie. dlatego zasadne jest podejście klubu do szkolenia dzieci w wieku młodzika. Natomiast w przypadku wybitnych zawodników z ligi ALPS to wyróżniają się indywidualnie zawodnicy, którzy mają za sobą przeszłość ligową w Czarnych i MOS Lubaczów.

6. Kto to jest ten z 13 ? Czarni obierają się z młodych zawodników ten 13 i z 5 młodzi zawodnicy którzy pojawili się podajże z młodzika I na obecne miejsce grają znakomity sezon czasami im nie coś nie wyjdzie ale są młodzi i mam nadzieje że trafią do jakieś mocniejszej Ligi aby się pokazać . Moim zdaniem to ich powinni objąć jakoś wyjątkową opieką na treningach A nie jakiś dobrych zawodnikach a ALPS to nie jest ich poziom

7. Tomek jeden z najlepszych atakujących w całej lidze Jarek jeden z najlepszych przyjmując nad atakiem musi się jeszcze skupić w drugim secie miał 3 piłki w górze i nie skończył a mogliście wygrać ten mecz za 3 może spowodowane jest tymi 3 piłkami