Najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom urodzonym w Lubaczowie w 2013 roku

15
fot. Anna Gałka
fot. Anna Gałka

W 2013 roku w Lubaczowie urodziło się w sumie 470 dzieci. Dominowali chłopcy, których na świecie pojawiło się 244, dziewczynek nieco mniej, bo 226. W porównaniu do 2012 roku, w naszym mieście narodziło się ośmioro dzieci mniej. Wśród dziewczynek najbardziej popularnym imieniem okazała się Lena, których powitaliśmy aż 23. Spośród chłopaków najwięcej urodziło się Jakubów – 19. Nie zabrakło również dość nietypowych imion, takich jak Marika czy Marcel.

Najpopularniejsze imiona wśród dziewczynek urodzonych w Lubaczowie w 2013 roku: Lena (23), Maja (16), Julia (15), Oliwia (11).

Najpopularniejsze imiona wśród chłopców urodzonych w Lubaczowie w 2013 roku: Jakub (19), Filip (15), Kacper (13), Karol (10).

Imiona, które nadawano noworodkom najrzadziej: Róża, Rozalia, Nadia, Michalina, Weronika, Marika oraz Witold, Tymoteusz, Tobiasz, Szczepan, Sylwester i Marcel.

Okazuje się, ze rodzice dzieci urodzonych w Lubaczowie nie byli zbyt oryginalni. W rankingu krajowym również zwyciężyła Lena i Jakub. W sumie w całym kraju w 2013 roku urodziło się 10 003 dziewczynek o imieniu Lena i 9 619 chłopców o imieniu Jakub. Równie popularne imiona w mijającym roku to Julia, Zuzanna i Maja, a także Kacper, Filip i Szymon – wynika z danych z bazy PESEL.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeanalizowało statystykę kilkudziesięciu najczęściej i najrzadziej nadawanych imion żeńskich i męskich w 2013 roku. Wynika z niej, że od ponad 10 lat nie zmienia się lista najpopularniejszych imion, najczęściej wybieranych przez rodziców dla swoich dzieci. Z jednym wyjątkiem. W ubiegłym roku liderką rankingu została Lena, wypierając z pierwszego miejsca imię Julia, które od 10 lat było najczęściej wybieranym imieniem żeńskim.

W pierwszej piątce najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek i chłopców, nie odnotowano większych zmian. Nadal najwięcej jest dziewczynek o imieniu: Lena, Julia, Zuzanna i Maja. Wśród chłopców dominują takie imiona, jak: Jakub, Kacper, Filip i Szymon.

Informacje zebrano dzięki uprzejmości Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaczowie.

elubaczow.com, hp


15 komentarze

  1. co roku takie same, Jakuby, Julki.. ludzie, wszyscy maja takie same gusta, zmiencie je, albo bedziecie wolac dziecko na obiad i przyjdzie wam do domu gromada dzieci o takim samym imieniu jak wasze dziecko.. a z reszta imie Julia czy jakub to nie sa najladniejsze imiona..

  2. XXL- ty nawet nie strasz jakby u nas tak sie zaczelo… a dla kontrastu- jedna kobieta miala 8 synow i kazdy mial na imie Jacuś. Raz pyta pewna jej kolezanka- po co Ty ich wszystkich nazwalas tak samo? – a bo jak chce ich na obiad zawolac to wolam Jacuuuuś! i wszyscy przychodza. -No dobra a jak chcesz jednego konkretnego?- a to wtedy po nazwisku ! hehe 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here