III liga siatkówki: Wygrana w Jaśle na początek rundy rewanżowej

1

Od ważnego zwycięstwa w Jaśle, siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek trzeciej ligi. Mimo sporych braków kadrowych, zespół z Oleszyc pokonał w pięciu setach tamtejszy MKS MOSiR.

Czarni pojechali do Jasła bez etatowego rozgrywającego Mazura, przyjmującego Ozgi i Pracały. Takie braki, zmusiły trenera Gontarza do bardzo nietypowych rozwiązań. On sam zdecydował się zagrać na pozycji rozgrywającego, a szansę gry od początku spotkania dostali młodzi zawodnicy – Tomasz Sałek, Jarosław Wnęk i Mateusz Harasymowicz. Na parkiecie pojawili się później także jeszcze młodsi od nich – Mateusz Czereba i Kamil Pytel.

Mecz rozpoczął się po myśli zawodników z Oleszyc, którzy pierwszego seta pewnie wygrali. Dość łatwa wygrana chyba nieco ich „wystraszyła”, bo w kolejnych setach ich dyspozycja była znacznie gorsza. Trener Gontarz robił sporo zmian, ale gospodarze w drugim i trzecim secie byli lepsi. Przełomowa była czwarta odsłona, w której emocji nie brakowało do samego końca. Czarni niesieni wygraną w tym secie, pewnie wygrali także w tie-breaku i tym samym zainkasowali dwa ważne punkty w meczu z przeciwnikiem z dolnej części tabeli.

Kolejne spotkanie siatkarze zagrają z Oleszycach 11 stycznia 2014 roku, podejmując TKF ITS Anilana Rakszawa.

MKS MOSiR Jasło – SSPS PBS Czarni Oleszyce 2:3 (19:25, 25:19, 25:12, 23:25, 10:15)
Czarni: Gonatrz, T. Sałek, Nieckarz, Harasymowicz, Wnęk, Dworak i Kurek (libero) oraz Czereba, Pytel, D. Sałek.