Lubaczów: 40-lecie pracy artystycznej Grażyny Bielec

3

W tym roku Grażyna Bielec obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji wychowankowie Teatru Małych Form zorganizowali retrospektywne spotkanie. Wieczór wypełniony był wspomnieniami, filmikami, występami obecnych i dawnych podopiecznych, zgromadził przyjaciół i sympatyków.

Grażyna Bielec za swoją pracę artystyczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Ministra Kultury, Ministra Edukacji, Międzynarodowego Towarzystwa Muzycznego, Towarzystwa Kultury Teatralnej. Jubilatka prowadzi zajęcia Teatru Małych Form działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Członkami zespołu są uczniowie miejscowych szkół, którzy pracują nad kulturą żywego słowa, autoprezentacją czy emisją głosu. Efekty zaangażowania w działalność teatru prezentowane są w środowisku lokalnym, ale także w różnych miastach w Polsce.

Członkowie Teatru Małych Form dzięki pracy pod czujnym okiem Grażyny Bielec niejednokrotnie zostają uhonorowani. Ostatnio zostali laureatami XVI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry „O ZŁOTĄ SZPILĘ”. Wyróżnienie również otrzymali na Ogólnopolskim Turnieju Literatury Regionalnej w Starachowicach, w konkursie „Laury Impresji” w Jarosławiu czy „PAMIĘĆ I SŁOWO II” w Przemyślu. Przypomnijmy, że podopieczny Grażyny Bielec, Michał Kurek zdobywając III nagrodę w 58. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii młodzieży szkolnej miał możliwość wystąpić na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Grażynie Bielec życzymy wiele sukcesów na drodze artystycznej, rozwijania swoich pasji i satysfakcji z pracy z młodzieżą.

Źródło: www.lubaczow.pl 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here