„Życie po rewolucji. Rolnicy i pasterze młodszej epoki kamienia” – otwarto wystawę w Muzeum Kresów

1

W niedzielę (24.11), w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Życie po rewolucji. Rolnicy i pasterze młodszej epoki kamienia”.

Ekspozycja „Życie po rewolucji. Rolnicy i pasterze młodszej epoki kamienia” porusza temat neolitycznej codzienności. Na wystawie zaprezentowane zostały przedmioty codziennego życia mieszkańców i rekonstrukcja pochówku kultury środkowodnieprzańskiej odkrytego w Młodowie. Odtworzone zostało również obozowisko neolityczne. Wystawa przygotowana została ze zbiorów Muzeum Zamojskiego w Zamościu, Muzeum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie, Muzeum Regionalnego im. J. Petera w Tomaszowie Lubelskim i Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 2 lutego.

Źródło: elubaczow.com, kaj, ww.lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Nowocześni rolnicy: Zarzuty dla 27 osób za wyłudzenie milionów z dotacj.i

    Za­rzu­ty dla 27 osób po­dej­rza­nych o wy­łu­dze­nie do­ta­cji z Agen­cji Re­struk­tu­ry­za­cji i Mo­der­ni­za­cji Rol­nic­twa. We­dług wstęp­nych sza­cun­ków, cho­dzi o ponad 3 mi­lio­ny zło­tych.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Śledztwo obejmuje lata 2009-2011. Zostało wszczęte na podstawie dokumentów zgromadzonych przez funkcjonariuszy CBA w trakcie prowadzonej kontroli.

    Jak informuje CBA, wszystko wskazuje na to, że 27 właścicieli aktów własności gruntów wnioskowało i otrzymywało dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby.

    Łącznie 27 osobom postawiono 92 zarzuty, dotyczące przedstawienia nierzetelnych oświadczeń w celu uzyskania wsparcia finansowego z przemyskiego i jarosławskiego oddziału ARiMR.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here