Ruszył nowy sezon Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie

5

W minioną niedzielę ruszyły rozgrywki nowego sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie. W popularnej „amatorce” rywalizuje dziesięć zespołów z regionu, a wśród nich dwoje beniaminków.

Już pierwsza kolejka spotkań przyniosła sporo emocji. Na inaugurację ligi, na przeciw siatki, stanęły rywalizujące ze sobą od wielu lat drużyny: Sanitex Lubaczów i PBS Delicja. Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie i obfitował w efektowne akcje. Na parkiecie dominowała jednak ekipa Delicji, która wygrała pierwszego seta. Drugi padł łupem Sanitexu, trzeci ponownie Delicji. W czwartym, od początku dominował Sanitex, który wypracował sobie nawet dwucyfrową przewagę. Zawodnicy PBS Delicji rozpoczęli skuteczny pościg rywala, ale w pozytywnym zakończeniu seta przeszkodziła im poważna kontuzja kolana jednego z ich zawodników. W tym momencie okazało się, że kontuzjowanego zawodnika nie ma kto zastąpić na parkiecie. W związku z zaistniałą sytuacją, z powodu zdekompletowania zespołu, sędzia zakończył spotkanie. W takim przypadku, zgodnie z regulaminem rozgrywek, zdekompletowanej drużynie zalicza się pełne rozegrane sety, a pozostałe rozstrzyga się na korzyść drużyny przeciwnej.

W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci, choć blisko niespodzianki mogło być w derbach gminy Oleszyce. W spotkaniu SKR Club Czarnych II Oleszyce z beniaminkiem ligi ze Starych Oleszyc pierwszego seta niespodziewanie wygrali zawodnicy TiS. Później rezerwy Czarnych wygrały trzy kolejne sety.

– W tym spotkaniu zabrakło nam dwóch podstawowych zawodników. Jarek Wnęk i Tomek Sałek grali tego dnia w barwach Feniksa Leżajsk ligowe spotkanie w Jaśle i nie zdołali wrócić na mecz do Lubaczowa. Średnia wieku zespołu, który wyszedł na parkiet to nieco ponad 15 lat. Po dość chaotycznym pierwszym secie, nasza młodzież pokazała charakter i wygrała kolejne sety – to cieszy. W pełnym zestawieniu będziemy mogli rywalizować z każdym zespołem w lidze – mówił po meczu Michał Gontarz, trener zespołu z Oleszyc.

Wyniki 1. kolejki spotkań:

ZS Lubaczów – Gmina Lubaczów-Dąbrowa 0:3
Sanitex – PBS Delicja 3:2
Auto Ekspert Dachnów – PBS Stary Dzików 3:0
SKR Czarni II Oleszyce – TiS Stare Oleszyce 3:1
Pro-gress – Vive Młodów 3:0

Tabela po I kolejce:

1. Gmina Lubaczów-Dąbrowa 1 3 3:0
2. Auto Ekspert Dachnów 1 3 3:0
3. Pro-gress 1 3 3:0
4. SKR Czarni II Oleszyce 1 3 3:1
5. Sanitex 1 2 3:2
6. PBS Delicja 1 1 2:3
7. TiS Stare Oleszyce 1 0 1:3
8. ZS Lubaczów 1 0 0:3
9. PBS Stary Dzików 1 0 0:3
10. Vive Młodów 1 0 0:3

Mecze II kolejki – 10.11.2013 r.

ZS Lubaczów – Vive Młodów
PBS Delicja – Gmina Lubaczów-Dąbrowa
PBS Stary Dzików – SKR Czarni II Oleszyce
Sanitex – Auto Ekspert Dachnów
TiS Stare Oleszyce – Pro-gress


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. Szanowna Redakcjo !
    Mecz pomiędzy Sanitexem, a Delicjami miał inny przebieg niż przedstawiony przez Was. Pierwszego seta wygrały Delicje, drugiego Sanitex, trzeciego znów Delicje. W czwartym secie przy prowadzeniu Sanitexu zawodnik z Delicji doznał kontuzji. Proszę o podawanie prawdziwych informacji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here