Policjanci po akcji „Znicz” w powiecie lubaczowskim: Było wyjątkowo bezpiecznie

2
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Podczas tegorocznej policyjnej akcji „Znicz”, która w powiecie lubaczowskim trwała od czwartku (31.10) do niedzieli (03.11) nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych.

Co prawda, na terenie powiatu doszło do sześciu drobnych kolizji drogowych, ale wszystkie miały miejsce z dala od cmentarzy. Zatrzymano także dwóch kierujących pod wpływem alkoholu – jeden kierował rowerem, drugi samochodem. Nad bezpieczeństwem i płynnością w ruchu drogowym pracowało w sumie ponad stu policjantów wspieranych dodatkowo przez Straż Graniczną i Straż Miejską.

– Choć natężenie w ruchu drogowym było znacznie większe niż w normalny weekend, to tegoroczna akcja „Znicz” była wyjątkowo bezpieczna w naszym powiecie. W ciągu czterech dni nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowego. W ramach akcji na ulicach i drogach w regionie pojawiło się aż 113 policjantów. Dodatkowo wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Miejskiej – podsumowuje akcję asp. Marian Sochań, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Na Podkarpaciu w tym czasie doszło do 24 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 31 zostało rannych. Na terenie województwa zatrzymano także 65-ciu nietrzeźwych kierowców.

elubaczow.com, pah


2 komentarze

  1. wczoraj czytalem „Kresowiak Galicyjski” i zawsze ostatnia strona kronika policyjna. Powiem Wam, ze to kiedys wydawalo mi sie glupie ale teraz juz smieszne- podrozowal rowerem, wsiadl na rower, wybral sie na przejadzke rowerem . Haha oto najwieksi przestepcy tego powiatu!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here