Rusza policyjna akcja „Znicz” – sprawdź, gdzie zmieni się organizacja ruchu

7
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Tegoroczne działania rozpoczną się w czwartek 31 października i potrwają do niedzieli 3 listopada. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu oraz osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Celem akcji „Znicz 2013” jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w rejonie cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. W okresie Święta Zmarłych spodziewać się należy wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dlatego też wzorem lat ubiegłych przypominamy o zmianach organizacji ruchu i miejscach, w których można parkować swoje pojazdy:

Miasto Lubaczów
W rejonie cmentarza komunalnego na ul. Kościuszki obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po obu stronach drogi. Wydzielone będą miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na zatoce przy ul. Kościuszki. Parkingi znajdują się na ul. Słowackiego (Dom Handlowy, Nivex, Delikatesy Centrum oraz ul. Kurierów AK). Ruch pieszych będzie się odbywać chodnikami.
Cmentarz komunalny przy ul. Kolejowej – bez zmian organizacji ruchu. Parking dla pojazdów znajduje się po obu stronach drogi. Piesi będą się poruszać poboczami drogi.

Gmina Lubaczów
W rejonie cmentarza w Baszni Dolnej obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po prawej stronie. Parking znajduje się po lewej stronie drogi i na przyległych łąkach. Ruch pieszych będzie się odbywać poboczami drogi.
W rejonie cmentarzy w miejscowościach Załuże, Młodów, Lisie Jamy, Krowica Sama – bez zmian organizacji ruchu drogowego. Parking dla pojazdów znajduje się po obu stronach drogi. Piesi poruszać będą się chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Cieszanów
W rejonie cmentarza w Dachnowie obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po stronie lewej. Możliwość parkowania na parkingu przy nowym cmentarzu i wzdłuż cmentarza po prawej stronie jezdni. Ruch pieszych będzie się odbywać poboczami drogi.
W rejonie cmentarza w Cieszanowie i Starym Lublińcu – bez zmian organizacji ruchu. Możliwość parkowania pojazdów na parkingach przy cmentarzu, wzdłuż prawej i lewej strony jezdni. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarza w Niemstowie po lewej stronie drogi obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36). Możliwość parkowania na parkingu przy cmentarzu. Ruch pieszych będzie się odbywać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Oleszyce
W rejonie cmentarzy w Oleszycach i Borchowie – bez zmian organizacji ruchu. Oleszyce – możliwość parkowania na ulicach przyległych do cmentarza, Borchów – możliwość parkowania na drodze gruntowej przyległej do palcu kościelnego. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Stary Dzików
W rejonie cmentarzy w Starym Dzikowie, Cewkowie i Ułazowie – bez zmian w organizacji ruchu. Możliwość parkowania na parkingach przy cmentarzach. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Narol
W rejonie cmentarza w Płazowie obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po obu stronach drogi. Możliwość parkowania na parkingu przy kościele oraz na przyległych drogach gminnych. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarza w Narolu obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po prawej stronie drogi. Możliwość parkowania pojazdów przy ogrodzeniu cmentarza i na parkingu wydzielonym z chodnika. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarzy w Rudzie Różanieckiej, Hucie Różanieckiej, Lipsku i Łukawicy bez zmian w organizacji ruchu. Możliwość parkowania pojazdów przy cmentarzach.

Gmina Horyniec-Zdrój
W rejonie cmentarza w Horyńcu-Zdroju obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Możliwość parkowania pojazdów po prawej stronie drogi. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarzy Nowym Bruśnie, Werchracie i Dziewięcierzu – bez zmian w organizacji ruchu. Możliwość parkowania pojazdów na parkingach wyznaczonych obok cmentarzy i na przyległych drogach gminnych. Piesi będą się poruszać poboczami dróg.

Gmina Wielkie Oczy:
W rejonie cmentarza w Łukawcu obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Parking znajduje się na przy cmentarzu i na pobliskich łąkach. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarza w Wielkich Oczach obowiązywał będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Pojazdy parkować będą po prawej stronie drogi. Ruch pieszych będzie się odbywał chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarza w Kobylnicy Wołoskiej obowiązywał z będzie znak, zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Miejsca parkingowe znajdują się przy cmentarzu i na drodze leśnej. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
W rejonie cmentarza w Bihalach– bez zmian w organizacji ruchu. Miejsca parkingowe znajdują się po obu stronach jezdni i przy cmentarzu. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

W związku z nasileniem ruchu w tych dniach Policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz pieszych w rejonach cmentarzy.

elubaczow.com, pah, KPP Lubaczów


7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here