Podstawówka z Oleszyc, Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcące z Lubaczowa najlepsze w rywalizacji sportowej

10
fot. lubaczow.powiat.pl
fot. lubaczow.powiat.pl

W minionym tygodniu już  po raz piętnasty podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół z terenu powiatu lubaczowskiego.  Najlepsze w swoich kategoriach okazały się: Szkoła Podstawowa w Oleszycach, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie i Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie. We współzawodnictwie poszczególnych gmin zwyciężył Narol. Poniżej szersze podsumowanie przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Oleszycach. Drugie miejsce przypadło SP w Rudzie Różanieckiej, a trzecie SP w Narolu. Wśród nauczycieli, którzy wraz z młodymi sportowcami najwięcej razy zdobyli mistrzostwo powiatu, najlepszy okazał się Krzysztof Milo (mistrzostwo zdobyte 5 razy). W kategorii szkół podstawowych powiat lubaczowski sklasyfikowano na 16 miejscu w województwie (na 25 powiatów).

Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie, drugie-Gimnazjum w Oleszycach, a trzecie Gimnazjum w Narolu.Wszystkie szkoły powtórzyły swoje lokaty z ubiegłego roku. W tej kategorii mistrzostwo powiatu w różnych dyscyplinach 5 razy zdobył ze swoimi uczniami Mieczysław Zadworny i jest to najlepszy wynik.  Powiat lubaczowski w kategorii szkół  gimnazjalnych uplasował się na 16 miejscu w województwie podkarpackim.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu w Lubaczowie, kolejne: Zespołowi Szkół w Lubaczowie i Zespołowi Szkół w Oleszycach. W tej kategorii powiat zajął 14 miejsce- to aż o 4 oczka wyżej, niż rok temu. Po mistrzostwo powiatu najczęściej sięgał z uczniami nauczyciel LO Dariusz Stec.

Gminą, dla której młodzi sportowcy wywalczyli najwięcej sukcesów znowu okazała się gmina i miasto Narol. Drugą lokatę zajęło miasto Cieszanów, a trzecią miasto i gmina Oleszyce.

Dyrektorzy najlepszych szkół odebrali dyplomy i puchary, ufundowane przez Starostę Lubaczowskiego, a nauczyciele, którzy wywalczyli mistrzostwo powiatu – dyplomy i nagrody rzeczowe. Imprezę uświetnił występ grupy gimnastycznej ze szkoły podstawowej w Rudzie Różanieckiej, prowadzonej przez Jerzego Pałczyńskiego.Organizatorem XV Współzawodnictwa Sportowego Szkół z terenu powiatu lubaczowskiego  za rok szkolny 2012/2013 było Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubaczowie.

Galeria zdjęć na stronie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, www.lubaczow.powiat.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

10 komentarze

  1. Trwają badania sprawdzające możliwość budowy elektrowni wiatrowej w gminie Oleszyce.
    W Nowej Grobli (gm. Oleszyce) może powstać 20 wiatraków o łącznej mocy 18 MW. Od lipca trwają tam badania sprawdzające wpływ ewentualnej elektrowni na środowisko naturalne oraz siłę wiatru. Uwarunkowania środowiskowe oceniają: w zakresie uzgadniania warunków realizacji przedsięwzięcia Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz w zakresie wydania opinii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie. Inwestorem jest firma Ecobamal sp. z o.o.
    (san)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here