Baseny, kąpielisko z plażą, park linowy i domki letniskowe w Borowej Górze?

20

Gmina Lubaczów opracowała koncepcję budowy sztucznych basenów, kąpieliska z plażą i boiskami do gry w piłkę plażową, domków wypoczynkowych, a także parku linowego z różnymi poziomami trudności. Wszystko miałoby powstać w Borowej Górze, gdzie obecnie trwa już budowa zbiornika retencyjnego, który w przyszłości ma wzbogacić się o niezbędną infrastrukturę.

Prace ziemne przy budowie zbiornika retencyjnego w Borowej Górze trwają od początku września. Zaprojektowana powierzchnia zbiornika to prawie 5 ha terenu o średniej głębokość 1,60 m i pojemności 64 000 m3. Bardzo istotne jest to, że samorządowi udało się uzyskać stuprocentowe dofinansowanie unijne na tę inwestycję. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na październik 2014 roku, ale gmina już teraz opracowała projekt zagospodarowania terenu wokół zbiornika. Koncepcja przewiduje powstanie sztucznych basenów, kąpieliska z plażą i boiskami do gry w piłkę plażową, domków wypoczynkowych, a dla poszukujących mocnych wrażeń parku linowego z trzema poziomami trudności.

Na te wszystkie atrakcje będziemy musieli jednak poczekać, gdyż samorządowcy zamierzają starać się o dofinansowanie tej inwestycji w przyszłej perspektywie finansowej UE.

borowa_gora
Koncepcja zagospodarowania terenu – Borowa Góra

elubaczow.com, UG Lubaczów


20 komentarze

  1. Nie widzę podobieństw z koncepcją miejską. Ale to mniej ważne – oby się udało. Tylko czy da się uzyskać 100-procentowe dofinansowanie, jak napisano w artykule? Patrząc na skalę marnotrawstwa pieniędzy przez instytucje centralne (GDDKiA, ministerstwa itp.) , może ich zabraknąć dla tych „maluczkich”. W końcu, jak to u nas, najpierw rząd musi się wyżywić 🙁

  2. może i pomysł OK – ale lokalizacja kijowa – przecież to jest kawał drogi od choćby Lubaczowa…..
    PS tam za kościołem są niezłe grzybki gł borowiki, a w młodniku masa maślaków.
    Ja tam z rodzinką jeźdże od kilku lat 🙂 i zawsze się coś przywiezie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here