Kresowa Osada doskonałą atrakcją także dla najmłodszych

12

Do Kresowej Osady, która została niedawno otwarta w Baszni Dolnej, zjeżdżają pierwsze wycieczki. Jak się okazuje, obiekt jest doskonałą atrakcją także dla przedszkolaków.

W miniony piątek (11.10) Kresową Osadę odwiedziły czterolatki z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej. Ten dzień, dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z opiekunami, spędziły w Kresowej Osadzie i jej najbliższej okolicy. Odwiedziły m.in.: Basznię Dolną, Hutę Kryształową, Podlesie, Antoniki i Załuże. Główną atrakcją był jednak pobyt w Kresowej Osadzie. Przedszkolaki zobaczyły tam m.in. jak wyglądały dawne zabudowania wiejskie oraz w praktyce poznały rzemieślniczą pracę sprzed wielu lat. Dzieciaki wraz z instruktorami mogły poznać tajniki wyrobu drewnianych zabawek, lepienia z gliny, malowania na szkle, a nawet sztuki kowalskiej.

– Dzieciom bardzo podobały się zajęcia praktyczne, w których same także mogły uczestniczyć – to była dla nich ogromna frajda. Z uśmiechem na twarzy wspominają także zabawę na placu zabaw, przejażdżkę dorożką i poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski – mówią opiekunowie „Muchomorków” z Baszni Dolnej.

12 komentarze

  1. Szkoda że świetlice święcą pustkami, tam też dzieci mogą mile spędzać czas, być szczęśliwe i bezpieczne, pod warunkiem, że będą otwarte wtedy gdy dzieci mają czas wolny na zabawę a nie w godzinach nauczania. Jak to czytam to gorzej niż za komuny. Opętanie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here