Wicelider za mocny dla Pogoni-Sokoła

0
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Drużyna Granicy Stubno, zajmująca obecnie drugie miejsce w tabeli jarosławskiej klasy okręgowej, okazała się za mocna dla piłkarzy Pogoni-Sokoła Lubaczów. Podczas niedzielnego pojedynku obu drużyn, rozegranego na lubaczowskim stadionie, padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Mariusz Błaszczyk z drużyny gości.

Choć niedzielny pojedynek z wiceliderem tabeli zapowiadał się emocjonująco, to nie ściągnął na stadion przy ulicy Sportowej zbyt wielu kibiców. Do tego, drużyna Pogoni-Sokoła przystąpiła do meczu w osłabieniu – zabrakło m.in. Mazura, Gotkowskiego i Taratuły. Początek meczu to jednak przewaga miejscowych, którzy w 2. minucie po strzale Małeckiego, mogli wyjść na prowadzenie. Piłka miejęła się jednak z bramką Lwa. Goście odpowiedzieli kilkanaście minut później, kiedy to zespół z opresji wyratowała świetna interwencja lubaczowskiego bramkarza. Do końca pierwszej połowy, zawodnicy obu drużyn wypracowali jeszcze strzeleckie sytuacje, ale bramka nie padła.

W drugiej połowie, zdeterminowani goście co raz atakowali bramkę lubaczowian. W dobrej dyspozycji tego dnia był jednak Szczybyło, który skutecznie ratował zespół przed stratą bramki. Sztuka ta udawała mu się do 72. minuty. Wtedy Poszpur, został faulowany w okolicy 18 metra, a sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Mariusz Błaszczyk, który celnie trafił i ostatecznie dał zwycięstwo Granicy.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW 0:1 GRANICA STUBNO (0:0)

Bramka: Błaszczyk 72′.

POGOŃ – SOKÓŁ: Szczybyło – Hass(c), Kuziemski, Hojdak, Załuski – Polucha, Tor, Roman, Markiewicz(65′ Kinach) – Kubiszyn (46′ Łakomy D.), Małecki

GRANICA: Lew D. – Zając, Ozibko, Tokarz, Klepacki – Harłacz(c), Błaszczyk, Hajduk(60′ Styś), Poszpur(75′ Grabas) – Sanocki – Cwynar(65′ Gielarowski)

Pozostałe wyniki:

Czuwaj Przemyśl 0-1 Start Pruchnik
Huragan Gniewczyna 2-3 Żurawianka Żurawica
Błękitni Grzęska 2-1 KS Wiązownica
MKS Kańczuga 5-0 Pogórze Rokietnica
Santos Piwoda 0-1 LKS Skołoszów
Płomień Morawsko 3-2 KS Kisielów-Pełnatycze
Wesoła Zadąbrowie 1-2 MKS Radymno

tab_o_jar1223
Tabela za 90minut.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here