Biegacze z Oleszyc poprawili swoje życiówki na Maratonie Warszawskim

15

Ponad osiem i pół tysiąca biegaczy uczestniczyło w 35. PZU Maratonie Warszawskim. Wśród nich znaleźli się m.in. sportowcy z naszego regionu, którzy znacząco poprawili swoje życiowe wyniki.

Maraton, przy idealnej pogodzie dla biegaczy i świetnej organizacji, odbył się w minioną niedzielę (29.09) w stolicy naszego kraju. Na starcie pojawili się m.in. biegacze z Oleszyc i Lubaczowa. Najlepszy czas spośród nich osiągnął Zbigniew Dorota, który w klasyfikacji generalneje zajął 509. miejsce z czasem 3.14.49 (rekord życiowy), a w klasyfikacji służb medycznych uplasował się na 13. miejscu. Na mecie pojawiła się także Maddalena Lachowska-Wójciak  z Lubaczowa, która z czasem 03:54:03 zajęła 2771. miejsce w klasyfikacji generalnej i 45. miejsce w kategorii K20. Swoje życiowe wyniki poprawiły także biegaczki z Oleszyc: Iwona Jasic (4062. miejsce), która z czasem 3,57,09 zajęła 12. miejsc w klasyfikacji służb mundurowych oraz Jolanta Dorota, która maraton przebiegła w czasie 4,20,57.

Zwycięzcą 35. PZU Maratonu Warszawskiego z metą na płycie Stadionu Narodowego został Yared Shegumo, urodzony w Etiopii zawodnik AZS AWF Warszawa. Trasę długości 42 km i 195 m pokonał w czasie 2:10.34.