Trwa budowa targowiska przy ulicy Handlowej w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

39

Trwa budowa nowoczesnego targowiska przy ulicy Handlowej w Lubaczowie. Inwestycja, której koszt szacuje się na 2,5 miliona złotych, ma być gotowa do końca maja 2014 roku.

Inwestycja pn. „Mój Rynek w Lubaczowie” będzie obejmowała budowę drogi, boksów handlowych, pawilonów zadaszonych, pawilonu wielofunkcyjnego (w nim znajdzie miejsce mała gastronomia), parkingów dla samochodów, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci i zieleni. Budowa targowiska ma być dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w kwocie 929 tysięcy złotych, pozostała część będzie pokryta w miejskiego budżetu.

Po zakończeniu budowy nowego targowiska i jego uruchomieniu, bazarowy handel ma zniknąć zarówno z ulicy Baziaka, jak „małego targu” przy ulicy Świętej Anny.


39 komentarze

 1. A ja uważam, że włodarze szykują nam niespodziankę. Niby to ma być targowisko, ale wszystko wskazuje na to, że jednak nie. Pierwotna kwota inwestycji ponad 1,5 miliona została podniesiona do 2,5 miliona, teren nieco na uboczu z naturalnym dopływem wody, co widać na zdjęciach. O czym to świadczy? A no jak nic pani burmistrz spełnia obietnice wyborcze i buduje nam basen. Tutaj niby targowisko, niby drogo, żeby się ludzie trochę podenerwowali, a za rok jak nic stanie tutaj piękny basen. Ot psotkara.
  I jak tutaj nie wybrać na drugą kadencję?

 2. Totalna bzdura! Cały urok w tym żeby pujsc po świeże warzywa na stary targ w centrum miasta, spotkać tam znajomych, chwile porozmawiać. Ten nowy targ zabije to wszystko, bez względu na to ile kosztuje! Odwiedzam LUBACZOW dwa razy w roku i to jest najfajniejsze miejsce w całym miasteczku!
  Wielka szkoda….

 3. Targ , który znajduje się koło biedronki wygląda skandalicznie jak za wschodnią granicą, kupę błota, pseudo stragany .Więc chyba dobrze, że powstanie u nas nowoczesne targowisko? No ale w Lubaczowie najlepiej niech wszystko zostanie tak jak przed wojną, społeczność zacofana broni się przed wszystkim co nowe bo nowe jest złe i niepotrzebne.Na dodatek nie ma przystanku! I ludzie tacy jak Jack, który odwiedza Lubaczów dwa razy do roku będą musieli poświęcić swoje nogi żeby dojść tak daleko ponieważ targu nie będzie już pod nosem!. Same minusy! I na co to komu?! Było dobrze tak jak było to musieli się czepić. Takie jest właśnie myślenie naszej społeczności.

 4. Do Qola

  Inwestycja na kwotę 2,5 miliona złotych przy obecnym budżecie miasta, przy fatalnym stanie dróg miejskich to nie jest moim zdaniem rozważna inwestycja. Ponad 1,5 mln idzie z budżetu miasta. Czy ta inwestycja przyniesie naszemu budżetowi zyski? Czy zwróci się? Jeżeli tak, to po jakim czasie? To są pytania, które trzeba przeanalizować przed wydaniem takich środków.
  O zacofaniu społeczeństwa nie świadczy to, że krytykuje działania władzy.
  O zacofaniu świadczy bezrozumne przytakiwanie i bezwzględne popieranie ich poczynań. Nie wszystko co nowe, jest dobre i potrzebne.

 5. Anonim to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem i nie zainwestujesz pieniędzy w drogi lub w inne rozważne inwestycje?? Może nie jest to najmądrzejsza inwestycja ale chyba lepsza taka niż żeby te pieniądze miały się rozejść po kieszeniach? Każdy pisze jak to mądrze byłoby wydać pieniądze na to i na tamto, ruszcie tyłki i zróbcie z tym porządek starajcie się o lepsze stołki a nie wyrażacie swoje opinie na forum wiecznie narzekając. Pokażcie że potraficie lepiej.

 6. no faktycznie ten targ w rynku jest super no bo w gruncie rzeczy tak np. przy sobocie to nie tyle idzie o te zakupy co spotkac kogos (a o to przeciez w naszym miasteczku nietrudno) porozmawiac, przejsc sie w ramach wycieczki do miasta. No ale zobaczymy, nowy Rynek sie w sumie przyjal to moze i targowisko sie przyjmie

 7. wielka szkoda,żę nasz trarg bedzie aż tak daleko,ciekawe czy starsze osoby,z innych małych miejscowosci ,które przyjezdzaja do lubczowa beda mniec siły aby taki kawał drogi polkonac ze stacji pks.a tak wogóle to wszystko ten wspaniały rynek,teraz nowy targ to do du…py!!!!!URZEDASY TYLKO WYMYŚLAJA

 8. durnota glupota kolejna kasa zmarnowana i nic ciekawego w tym lubaczowie sie niedzieje,,,wszyscy mlodzi wyjezdzaja zostana jeszcze troche same dziadki i ile im tej emerytury wystarczy na te zakupy raz na miesiac jakdostana przelew,,,,,,i wybiota sie na to piekne targowisko gdzie gora po pol roku wegetacji zamkna,,,bo niebedzie ich stac na utrzymanie obiektu…

 9. a lato tego roku wyjątkowo suche było i ile wody na tym pięknym targowisku. co będzie jak lato będzie normalne a co będzie jak będzie deszczowe?
  gdzie mądrość narodu lubaczowskiego – gdzie wspaniałe idee historycznych bohaterów. nie liczy się człowiek tylko władza, która zapomina ze jest dla ludzi.
  Upadło to nasze miasto i jak ktoś pisze wyżej zostaną sami emeryci. MIASTO EMERYTÓW – he he he patrząc od dołu i od góry.

 10. co ty pierdzielisz – jaka wizytówka? To miasto nie może mieć innych „wizytówek” tylko targowisko. Chyba że jest to wizytówka taka jaką widać na zdjęciach i tak trzeba ją rozumieć wizytówka pomysłów, wydatków miejskich pieniędzy których niema (bo sie rozeszły), wizytówka pomysłu na Lubaczów. Boże uchroń od takiego sposobu wystawiania wizytówek bo mamy już ich ostatnio aż za dużo !!!!!!!!

 11. Pieniędzy byłoby szkoda, gdyby stanowiły 100-procentową dotację. A tutaj 60% pochodzi ze środków własnych. Nie wiem, czy ty w ogóle rozumiesz zasady finansowania inwestycji WSPÓŁFINANSOWANYCH ze środków UE. Bardzo fajnie wyjaśnia to Korwin Mikke. Masz w kasie 1 milion i chcesz zrobić drogę bo masz dziurawą, ale brakuje ci trzech milionów. UE daje ci milion dofinansowania ale pod warunkiem, że zrobisz nie drogę, tylko ścieżkę rowerową. A ścieżka kosztuje 2 miliony. Więc co? Z własnej kasy wydajesz 1 milion, a drugi otrzymujesz od UE. I co nam pozostaje? Nie masz własnych pieniędzy, nadal masz dziurawą drogę, ale masz za to drogę rowerową.

 12. Jestem jak najbardziej za budowa tego obiektu.Niech ktos idzie dzisiaj i sprobuje sobie wynajac kawałek gruntu na obecnym targowisku.Może jak powstanie nowe targowisko to bedzie szansa dla innych osób zaintersowanych wydzierżawieniem jakiegos stoiska albo lokalu. To co sie dzieje w poniedziałki na duzym targowisku to czysta kpina.Nie ma jak wjechac na plac za Biedronka. Zeby sie dostac na plac targowy przy ulicy Świętej Anny to i tak auto trzeba zaparkowac 200 albo 300 m dalej.Chyba, że ktos lubi krażyc wkoło i czekac aż sie miejsce zwolnii.W koncu te miasto zaczyna wygladac. Rynek,jak najbardziej mi sie podoba. Bo nasza już chyba jest taka natura, aby tylko narzekac.Był stary rynek to wszyscy: krzywe chodniki, ławki brudne, wrony lataja i…, starch w nocy chodzic przez rynek, brudno, staro. itd, itd.Jest nowy i dalej zle.Dobrze, że ktos chce cos robic w tym kirunku aby Lubaczów zaczał przypominac miasto XXI w.

 13. ja jestem za – chociaż koszty zbyt duże, i ten teren zalewowy ;)
  Na św Anny jest jeden monopol, wszystkie stoiska warzywno owocowe należą do jednego czy dwóch właścicieli, wszedzie takie same zawyżone ceny łatwo to sprawdzić z samego rana czy przed „zamykaniem” gdzie wszystko dostarcza jeden samochód….
  Całe szczęście, że w poniedziałki jest jeszcze to obwoźne targowisko i ceny znacznie niższe – nawet o 50% w porównaniu z św Anny.
  W przyśzłości na św Anny fajnie by było gdyby został utworzony deptak, ale taki porzadny kawiarenki, cukiernie, ogródki piwne itp

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here