Rejestracja w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta w środę także w Lubaczowie

0
fot. ZIP
fot. ZIP

Chcesz wiedzieć jakie recepty zrealizowałeś, na jakich listach oczekujących jesteś, gdzie pojechałeś do sanatorium lub jakie prawa ma pacjent? Takie informacje udostępnia Zintegrowany Informator Pacjenta – ogólnopolski serwis internetowy. Jednak, by mieć wgląd do swoich danych należy wcześniej się zarejestrować. Będzie można dokonać tego w Lubaczowie już w najbliższą środę.

Otwierając indywidualne konto w ZIP pacjent ma podgląd do historii swojej choroby, informacji o prawie do świadczeń, może zgłębić wiedzę o leczeniu i przepisanych lekach, a także dowiedzieć się, jaka kwota została wydana na jego rehabilitację. Informacje udostępnione w serwisie gromadzone są od 2008 roku przez NFZ. Rejestracja i korzystanie z programu są darmowe.

Osoby, które chcą otrzymać login i hasło, by w pełni móc korzystać z ZIP mogą się zgłosić do Starostwa Powiatowego w Lubaczowie do sali nr 13. Tam, w środę 28 sierpnia w godz. 9:00-14:00 pracownicy NFZ z Rzeszowa, tworząc mobilny punkt, będą rejestrować pacjentów. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Więcej informacji na temat działania systemu na stronie internetowej: https://zip.nfz.gov.pl/

AH

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here