Leszek Możdżer i inni na tegorocznym Festiwalu NAROL.ARTE

0
Narol.Arte - plakat
Narol.Arte – plakat

Zapraszamy na szóstą już edycję Festiwalu NAROL.ARTE im. Pana, Wójta i Plebana, który odbywa się w Narolu. Co będzie się działo w tym roku? Niewykłe zestawienia, przeciwieństwa i kontrasty układające się w barwną mozaikę. Czas na wyborną muzykę, radość i zadumę, naukę i zabawę, rozmowy i taniec.

Na program Festiwalu składa się siedem muzyczych wieczorów – recitale wybitnych solistów i koncerty z udziałem gości zza granicy, którzy w tym roku zawitają wyjątkowo licznie. Wykonawcy przyjadą do nas z USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech, Słowacji i Węgier.

Spotkamy dwa całkiem różne muzyczne światy z fortepianem w roli głównej – mistrzowskie recitale wspaniałych pianistów – Leszka Możdzera i Macieja Grzybowskiego.

Na festiwalu zabrzmią utwory polskich kompozytorów – zarówno z XX wieku – Witolda Lutosławskiego (w stulecie urodzin) oraz Krzysztofa Pendereckiego i Pawła Szymańskiego, jak i mistrzów baroku – Adama Jarzębskiego i Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego.

Brawurowy występ młodego akordeonisty, który wygrywa wszystko (konkursy też) i wirtuozi arcytrudnego instrumentu, jakim jest kornet (staropolski „cynk”) – członkowie zespołu Kornecistów i Puzonostów Jej Królewskiej Mości z Wielkiej Brytanii – gościnnie w składzie Zespołu Instumentów Dawnych NAROL BAROQUE.

Przeboje Stinga na nowo zinterpretuje młody zespół Julii Sawickiej, a Jacek Hałas z całą rodziną wystąpią w autorskim spektaklu teatralym o śmierci, miłości i wędrowaniu (Zegar Bije).

Tak jak rok temu, Festiwalowi NAROLARTE towarzyszy Tabor Lirniczy, czyli zajęcia warsztatowe muzyki tradycyjnej Akademii Muzyków Wędrownych. To na jej zaproszenie przyjadą znów do Narola lirnicy – tym razem mistrzowie liry korbowej reprezentujący tradycję zarówno krajów Europy Środkowej, jak i gość z Galicji – tej odległej, która leży w Hiszpanii, nie w Europie Środkowej. Podczas warsztatów rozbrzmiewać więc będą znów liry, skrzypce, bandury, tradycyjny śpiew i brzęczące drumle. Odbywać się będą wykłady, spotkania i happeningi, spontaniczne koncerty na ulicach, powstanie też drugi już w Narolu mural.

To jednak nie koniec. Dla tych, którym sił i ochoty starczy, i dla tych, którzy chcą poczuć, że w pełni uczestniczą w Festiwalu NAROLARTE – otworem stoją drzwi Klubu Festiwalowego, do którego zapraszamy codziennie po koncercie.

Zapraszamy do Narola na Festiwal!

Szczegółowy program Festiwalu na stronie: narolarte.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here