We wtorek rusza „Exodus Młodych 4.0”

1

We wtorek (20.08) w Zwierzyńcu na Roztoczu rusza „Exodus Młodych”, czyli Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Diecezjalne spotkanie młodzieży organizowane jest już po raz czwarty, a w tym roku przebiegnie pod hasłem „Nowe Życie”.

– Rozpoczynamy w tym roku kolejny cykl tematyczny naszych spotkań. Chcemy zrozumieć, czym są sakramenty w życiu chrześcijanina. Zaczynamy od tego, który jest bramą do wszystkich innych – sakrament chrztu. Zazwyczaj nie uświadamiamy sobie potęgi tego sakramentu, ani tego, jakie dary wnosi do naszego życia. Chcemy to wszystko przypomnieć, abyśmy wiedzieli jak wielką godność ma każdy chrześcijanin. Pięknie się składa, że ten sakrament, który stoi u początku wiary będziemy mogli zgłębiać właśnie w Roku Wiary – mówi Małgorzata Godzisz, rzecznik prasowy Exodusu.

Tegorocznym tematem jest „Nowe Życie”. W tych dwóch słowach streszcza się to, co daje nam chrzest i prawdziwa relacja z Jezusem. Organizatorzy chcą, aby każdy uczestnik naszego spotkania mógł doświadczyć bardzo osobiście i namacalnie żywego kontaktu z Bogiem. Będą starać się na wszelkie sposoby, aby rozbudzić w uczestnikach świadomość dziecięctwa Bożego, doświadczenie Jego miłości, która jest większa niż każdy grzech.

– Zaprosiliśmy ciekawych gości, którzy opowiedzą o tym, co Bóg zdziałał w ich życiu, a także zespoły, które poprowadzą uwielbienie i radosne koncerty: Szymon Hołownia, ks. Artur Godnarski, ks. Michał Misiak, Mirek Kola Kolczyk, Bethel, New Life’m, Anielsi i Kabaret Smile – informują organizatorzy.

Więcej informacji na: www.exodusmlodych.pl i facebook’u.

Organizatorem „Exodusu Młodych” jest od początku Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II – Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie Patronat honorowy nad spotkaniem objął: J.E. Ks. Bp Dr Marian Rojek.

Exodus Młodych
Exodus Młodych


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here