Radio Rzeszów: Modelarz z Narola w Księdze Rekordów Guinessa?

2

Mieszkańcy Narola chcą zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa miejscowego modelarza, który od kilkudziesięciu lat nieprzerwanie skleja modele samolotów, motocykli, okrętów i zamków – informuje Polskie Radio Rzeszów.

Jest nim Wiesław Zdybek dyrektor tamtejszej Szkoły Podstawowej. Sam nie ukrywa, że od modelarstwa się uzależnił. Większą część modeli z konieczności (bo w domu było za ciasno), przeniósł do szkoły, gdzie w korytarzach urządził stałą ekspozycję. Modele przechowuje także w piwnicy i u znajomych. Pan Wiesław twierdzi, że w czasach PRL skleił prawie wszystkie modele plastikowe jakie były dostępne na polskim rynku. Potem podniósł poprzeczkę zajmując się modelarstwem kartonowym.

Wśród modeli wykonanych przez Pana Wiesława można zobaczyć m.in. samoloty, okręty, latarnie morskie, samochody, czołgi i wiele innych obiektów. Część modeli można także podziwiać w internetowej galerii twórcy – Wiesław Zdybek Modelarstwo.

Więcej w relacji Marka Cynkara na www.radio.rzeszow.pl


2 komentarze

  1. Czy to też można zakwalifikować do rekordu? -Mieszkaniec południowej Australii został zatrzymany po tym, jak policjanci namierzyli go prowadzącego samochód przy użyciu… szczypiec zaciskowych, czyli tzw. popularnej „żabki”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here