„Przedstawienie bez próby” zainaugurowało XIV Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski

0
fot. NCI Narol
fot. NCI Narol

Czwartkowa premiera spektaklu „Przedstawienie bez próby” w wykonaniu Teatru Florianum zainaugurowała XIV Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski połączony z tegorocznymi obchodami Dni Narola. Jarmark zakończy się dziś turniejem piłki nożnej oraz występami artystycznymi.

W czwartkowy wieczór na scenie w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym na Krupcu, która dzięki pomysłowej scenografii zmieniła się w park z ławeczką, latarenką i oklejonym afiszami słupem ogłoszeniowym , aktorzy – amatorzy z Teatru Florianum przedstawili swoją interpretację wybranych utworów Wisławy Szymborskiej. Miały one wzbudzić refleksję wśród współczesnych widzów, zmusić ich choć na chwilę do zatrzymania się w tym pełnym biegu i pośpiechu życiu. Wśród utworów każdy mógł znaleźć jakieś przesłanie dla siebie, bo przecież każdy człowiek jest tylko aktorem na scenie życia, lepiej lub gorzej przygotowanym do roli, którą gra. Refleksyjna muzyka skłaniała do zadumy i pozwalała wybrzmieć poezji w duszach widzów.

Wypełnione po brzegi centrum, gdzie odbyła się premiera czwartego już spektaklu (po „Zemście”, „Balladynie” i „Niesłychanych zjawiskach według Adama Mickiewicza), tym razem rozbrzmiewało poezją, bo jak pisała Wisława Szymborska „niektórzy lubią poezje”. Zespół aktorski znowu zaskoczył widzów, m.in. scenografią parku wyszła poza scenę. Na wychodzących ze spektaklu widzów czekały darmowe lody, dzięki czemu każdy stał się mimowolnie częścią przedstawienia.

Szczegółowy program na ostatni dzień jarmarku znajdziecie w artykule: Zapraszamy na XIV Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski – Dni Narola 2013

GOK Narol, NCI Narol, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here