Dziś zmasowana akcja policji przeciw kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość

6
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Co czwarty wypadek na drogach Podkarpacia w ubiegłym roku to skutek nadmiernej prędkości. Wypadki z tej przyczyny należą do najtragiczniejszych. Jak wskazują policyjne doświadczenia, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jednym z najczęstszych przewinień kierowców. Dziś zmasowana akcja kontrolna policji, także na terenie powiatu lubaczowskiego. 

Policjanci zwracać dziś będą szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Większość policyjnych patroli ruchu drogowego korzysta dziś z laserowych mierników prędkości i wideorejestratorów zamontowanych w policyjnych radiowozach. Kierowcy muszą się również liczyć z kontrolami kaskadowymi – polega to na skoncentrowaniu kilku punktów kontroli prędkości na krótkim odcinku drogi.

Na pobłażliwość nie mogą liczyć również ci, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa, wbrew przepisom przewożą dzieci i używają telefonów komórkowych bez zestawów typu głośnomówiących.

Kary za przekroczenie dozwolonej prędkości:

 • o 11 do 20 km/h – mandat karny od 50 do 100 złotych i 2 punkty karne;
 • o 21 do 30 km/h – mandat karny od 100 do 200 złotych i 4 punkty karne;
 • o 31 do 40 km/h – mandat karny od 200 do 300 złotych i 6 punktów karnych;
 • o 41 do 50 km/h – mandat karny od 300 do 400 złotych i 8 punktów karnych;
 • o 51 km/h i więcej – mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych.

 elubaczow.com, KWP Rzeszów

6 komentarze

 1. aleś ty mądra – a jakby cienie dotyczył wypadek wynikający z nadmiernej prędkości – też bys taka cwana była. uważam ze po pijaku i szybką jazdę trzeba eliminować wszelkimi sposobami. a to że idiotów bez wyobraźnie nie brakuje można się przekonać na naszym lubaczowskim podwórku. Jak nie ty w kogoś to ktoś w ciebie pamiętaj o tym. A nawet jakby się coś wydarzyło i było by to w granicach przepisowej prędkości skutki nie są aż tak tragiczne. a poza tym ile krysiek znam wszystkie sa jakieś nierozgarnięte.

 2. Fw. Uważaj synku bo po pierwsze nie przypominam sobie żebyśmy byli na „Ty”
  Po drugie się martw lepiej o siebie a nie o niewinne osoby – dla Twojej wiadomości nie posiadam ani auta ani prawa jazdy więc mało prawdo podobne żeby jakiś wypadek mnie spotkał…
  Raczej zajmij się sobą i sam uważaj na pijaków i szybko nie jeździj… 🙂
  Tyle w temacie.

 3. oj głupiutka ty widać penie nie jeździsz jako pasażer ani w autobusie ani ze znajomymi (nie wiesz co to samochód) a i na rower nie wsiadasz. co do per PAN PANI ro skoro nie przechodziłaś na „ty” to nie wal do mnie przez ty -bądź tą kulturalną i nawet po czyimś „ty” powinnaś powiedzieć „PAN” (oczywiście to wg twojej teorii).
  A pozy tym wszystkim skoro nie masz prawa jazdy to nie wypowiadaj się w kwestii jeżdżących, ich jazda ich mandaty.
  NO I POTWIERDZIŁAŚ idee „KRYSTYNY” – tylko nie wiem czy zrozumiesz.
  NO TO DO WIDZENIA PANI !!!. he he he

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here