„Kapeli Hanki Wójciak” i „Tadek” w piątkowy wieczór na dziedzińcu oleszyckiego Ratusza

16
fot. M. Świtek, hankawojciak.pl
fot. M. Świtek, hankawojciak.pl

W piątek (28.06) rozpoczynają się tegoroczne Dni Oleszyc. Imprezy pierwszego dnia odbędą się na dziedzińcu miejscowego Ratusza, a wśród artystów występujących w ten wieczór znalazła się m.in. Kapela Hanki Wójciak.

Wystepy artystyczne na dziedzińcu Ratusza rozpoczną się od prezentacji miejscowych zespołów tanecznych, a gwiazdą wieczoru będzie Kapela Hanki Wójciak, która pojawi się w Oleszycach w ramach trasy zapowiadającej debiutancki album zespołu. Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy. Hanka, zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki, jest autorką słów i melodii.

Piątek będzie także okazją do prezentacji utwórów hip-hopowych o przesłaniu patritycznym i wykładów historycznych. W tej tematyce wystąpi także TADEK, który zaprezentuje numery z płyty Niewygodna Prawda. Dodatkowo zaplanowano prezentacje kulinarne Kół Gospodyń oraz wiele atrakcji dla dzieci.

Szczegóły obchodów Dni Oleszyc 2013 na poniższym plakacie.

Dni Oleszyc 2013
Dni Oleszyc 2013


16 komentarze

 1. tak zgadzam sie . U nas ciagle tylko ten rock. Ja rozumiem ,ma ta muzyka fanów ale przeciez nie wszyscy nimi są. Slyszalem kiedys taka wypowiedz od jednego z organizatorów, mniejsza o to skad. Cytuję-Lubaczów trzeba nauczyc sluchac rockowej muzyki. Nie no ,wszystko wszystkim ale jak jest cos dla mieszkancow organizowane to powinno byc zroznicowanie. Rock Festival jest w Cieszanowie. U nas rowniez niech i takie zespoly graja ale nie non stop , blagam.

 2. No mamy naprawdę zjazd gwiazd. Świetną muzykę dla wszystkich. Ja rozumiem jest cały ten HIP HOP, ale bez przesady inni też chcą coś NORMALNEGO posłuchać. Hanka Wójciak i Tadek – pierwszy słyszę, kto to w ogóle jest?
  Czy teraz odkąd jest jak to napisał anonim „hop i rap to jest to co Kocham” to w Ole będziemy musieli przez kilka następnych lat słuchać „elo, elo, elo”? Lubaczów postarał się o Brzozowskiego, Golden Life. Cieszanów też ma gwiazdy naprawdę popularne, a na koncert niektórych z nich może się wybrać cała rodzina.
  A wyobrażacie sobie rodzinę, zwykłą rodzinę – ojciec, matka, syn, córka którzy idą na ten oleszyckich festiwal? Nie mam nic przeciwko, ale zaproście oprócz tego innych wykonawców – kogoś na skalę Brzozowskiego.
  Tak sobie już obiektywnie myśląc to patrząc na Oleszyce i na inne miasta, a dokładnie jakie „gwiazdy” kilka lat temu były np:
  – Kowalska, Markowska, Doda, Feel w Lubaczowie
  – Enej w Moszczanicy
  – Ira, Dżem w Cieszanowie
  A co w Oleszycach? Ingrid i Stachurski, a poza tym to jakieś zespoły Disco Polo, bądź cyganie no i teraz jutrzejszy festiwal w Oleszycach.

 3. @P L, czy ja używam w swojej wypowiedzi terminu „dotować”? Nie zauważyłam. Tłumacząc łopatologicznie następujące zdanie z poprzedniej wiadomości: „Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach jak najbardziej DOKŁADA się do organizacji tego dzikiego festiwalu” – „gmina daje kapustę na ten dziki spęd, nie musi nic więcej robić, kapisz?”

 4. nic nie robić źle, robić coś jeszcze gorzej, Wam to nigdy nie dogodzi dla mnie ten festiwal jest jak najbardziej ok i oby więcej takich, szkoda że nie poszło z rozmachem tak jak w Cieszanowie ale widać że warto próbować, chociaż co to za dyskusja skoro Brzozowski jest dla Was wyznacznikiem prawdziwej gwiazdy a nie doceniacie tego że przyjeżdża do nas np. Donguralesko to nie wiem co tu komentować.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here