Uczniowie z Baszni Dolnej na pikniku w Hospicjum Podkarpackim

0

„Szukam  Przyjaciela” to myśl przewodnia i motto  przedstawienia, z jakim uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej udali się na piknik do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Przedstawienie miało swą premierę w połowie maja w szkole w Baszni Dolnej i było połączone m.in. z kwestą na rzecz hospicjum, podczas której zebrano na rzecz małych pacjentów  prawie 3,5 tys. zł. – Teraz gościnnie zaprezentowaliśmy przedstawienie po raz kolejny w Rzeszowie. Mieliśmy przyjemność pokazać się wśród licznych szkół, przedszkoli, pacjentów i ich rodzin oraz przyjaciół hospicjum. Było to dla nas wzruszające  przeżycie i niezapomniane doświadczenie. Niezwykle miłe były słowa podziękowania od rodziców chorych dzieci . Liczne gratulacje utrzymują nas w przekonaniu, że nasze działania mają sens i są bardzo potrzebne – podsumowują opiekunowie młodych wolontariuszy.

Wyjazd do hospicjum był możliwy dzięki Bolesławowi Dydykowi, Dyrektorowi ZSP w Baszni Dolnej i Wiesławowi Kaplowi, Wójtowi Gminy Lubaczów.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here