„Skrzypek na dachu” na inaugurację Festiwalu „Galicja” w Krasiczynie

0
Plakat
Plakat

Centrum Kulturalne w Przemyślu w partnerstwie z Fundacją Dziedzictwo im. Chone Shmeruka w Warszawie, Ambasadą Izraela w Warszawie, Zespołem Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie, Urzędem Gminy w Krasiczynie – organizuje 15 czerwca w Zamku w Krasiczynie najsłynniejszy na świecie musical – „Skrzypek na dachu” w wykonaniu Teatru Muzycznego w Lublinie. Wydarzenie jest inauguracją Wielokulturowego Festiwalu „GALICJA”. 

W programie:

godz. 19.00

Koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Di Galitzyaner Klezmorim” z Krakowa

Trio klezmerskie z Krakowa, wcześniej występowało pod nazwą Di Galitzyaner Klezmorim – Trio Galicyjskie. Powstało w 1996 roku, założone przez studentów Akademii Muzycznej, w obecnym składzie działa od 1998 roku. Trio tworzy własne aranżacje tradycyjnych tematów klezmerskich. Brzmienie trio zapewnia klarnecistka Mariola Śpiewak, która gra na tym instrumencie solistycznie, towarzyszą jej Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.

godz. 20:00

Teatr Muzyczny w Lublinie – J. Bock „SKRZYPEK NA DACHU”

Reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Czesk

Kierownictwo muzyczne: Alan Urbanek. Scenografia i kostiumy: Anna Bobrowska-Ekiert

Choreografia: Henryk Rutkowski . Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, cieszący się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Musical zawiera wiele moralnych i humanistycznych prawd, przemawiających do wszystkich ludzi i na przestrzeni czasu ciągle aktualnych. Jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami.

Imprezie towarzyszy wystawa: “Ściana Płaczu” – fotografia Michal Ronnen Safdie z Izraela

Wystawa „Ściana Płaczu” wybitnej fotografki izraelskiej Michal Ronnen Safdie składa się z 16 fotogramów ukazujących osoby modlące się przy Ścianie (Ha’Kotel),  najważniejszym miejscu dla judaizmu.

Bilety w cenie 50 zł , 80 zł, 100 zł w kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu i Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie oraz w Sklepie Muzycznym „Musicland” (ul. Serbańska 13 w Przemyślu).


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here