Biegacz z Lubaczowa na podium Maratonu Lubelskiego

6

Stanisław Ważny, reprezentujący Klub Biegacza z Lubaczowa stanął na podium debiutującego w tym roku Maratonu Lubelskiego.

W I Międzynarodowym Maratonie Lubelskim, który odbył się w niedzielę (09.06) wzięło udział ponad 800 biegaczek i biegaczy. Wśród panów najlepszy okazał się Ukrainiec Aleksander Hołownicki (dwie godziny, 42 minuty i 36 sekund), który wyprzedził Romualda Prószyńskiego z Puław o niecałe osiem minut. Trzeci był Stanisław Ważny z Lubaczowa z czasem 2 godziny, 56 minut i 7 sekund. Rywalizację pań wygrała Dorota Gruca, znana lekkoatletka Agrosu Zamość.

W pierwszej setce (81 miejsce wśród mężczyzn) uplasował się także inny zawodnik lubaczowskiego klubu – Paweł Klojzy, który zakończył bieg z czasem 03:38:31 81. Na mecie zameldował sie także Stanisław Wit z czasem nieco przekraczającym 4 godziny. Zdjęcia autorstwa

Biegacze rywalizowali na ulicach Lublina, a ich rodziny i znajomi czekali na mecie, która była usytuowana na Placu Zamkowym. Tam całą imprezę prowadzili dziennikarze TVP Rafał Patyra i Tomasz Jasina. Witali zawodników na mecie, dekorowali zwycięzców i rozdawali nagrody.