22 C
Lubaczów

Tadeusz Mazowiecki w poniedziałek gościem WSIiZ w Rzeszowie

Podobne wpisy

t_mazowiecki (522x800)
T. Mazowiecki. Rok 1989 i lata następne

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza mieszkańców Podkarpacia na spotkanie z Tadeuszem Mazowieckim 27 maja (poniedziałek) o godz. 12.00 w auli RA3 w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Wydarzenie połączone będzie z promocją najnowszej książki premiera „Rok 1989 i lata następne”. Bezpośrednią transmisję wideo ze spotkania z Tadeuszem Mazowieckim będzie można oglądać na stronie www.wsiz.rzeszow.pl.

Książka Tadeusza Mazowieckiego zawiera autorski wybór tekstów, przemówień i wywiadów przeprowadzonych m.in. przez Teresę Torańską, Jerzego Turowicza, Ewę Milewicz, ks. Adama Bonieckiego i Jarosława Gowina. Można w niej także znaleźć najważniejsze przemówienia Tadeusza Mazowieckiego, wśród nich: o „grubej linii”, plan dokończenia reform państwa przedstawiony w trakcie solidarnościowej „wojny na górze”, debatę z premierem Tuskiem, a nawet fragment toastu wygłoszonego u Lorda Mayora Londynu. Dodatkowym uzupełnieniem są listy, ilustracje i dokumenty (m.in. stenogram rozmowy z kanclerzem Kohlem).

Publikacja zdradza m.in. dlaczego Mazowiecki nie lubi sejmu, co skłoniło go do decyzji, aby zostać premierem, w jakim kierunku zmierza nasz kraj i którego Polaka najczęściej wspomina się w Moskwie.

Najnowsze wpisy

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

25 kwi
Ogólnopolski Festiwal Słowa
MDK Lubaczów
27 kwi
III Bieg Wielkoocki i Nordic Walking
Gmina Wielkie Oczy
27 kwi
Rudka - uroczystości rocznicowe
Rudka
27 kwi
Wiosenna Giełda Ogrodnicza
Kresowa Osada
27 kwi
Anna Klimczewska - spotkanie
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaczowie
27 kwi
Rozmowy na Pograniczu
Zespół Cerkiewny w Radrużu
1 maj
Narolska Majówka
Rynek w Narolu
1 maj
Majówka z Gminą Lubaczów
Kresowa Osada
7 maj
Akcja krwiodawstwa
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
9 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów

Często czytane