Uczniowie z Wielkich Oczu trzeci w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

1

Uczniowie szkół gimnazjalnych rywalizowali we wtorek (22.05) w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W finałowych rozgrywkach, które odbyły się w Głogowie Małopolskim, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli uczniowie gimnazjum w Wielkich Oczach, którzy reprezentowali powiat lubaczowski.

Uczestnicy Podkarpackiego Finału Wojewódzkiego rywalizowali w trzech konkurencjach. Rozwiązywali testy, jeździli rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym. Komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego głównego – podinspektora Waldemara Pieniowskiego z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i zespołowej.

Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:

  1. Grzegorz Stawarz, Gimnazjum w Czarnej (powiat dębicki)
  2. Jan Rudek, Gimnazjum w Iwoniczu
  3. Maciej Para, Gimnazjum w Czarnej (powiat dębicki)

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Gimnazjum w Czarnej (powiat dębicki)
  2. Gimnazjum w Iwoniczu
  3. Gimnazjum w Wielkich Oczach

Nagrody wręczyli zwycięzcom:  nadkomisarz Zdzisław Sudoł – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Jerzy Komaniecki – zastępca burmistrza Głogowa Młp., Marian Bąk – Komendant Miejsko-Gminny OSP w Głogowie Młp., a także Jan Jędrzejko – Wiceprezes Zarządu Okręgowego w Rzeszowie Polskiego Związku Motorowego oraz dyrektorzy WORD.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od lat. Jego ideą jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

elubaczow.com, kaj, KWP Rzeszów


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here