Służyć Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim… Hufiec ZHP w Lubaczowie otrzymał Imię i Sztandar

0

W sobotę (27.04) odbyła się uroczystość wręczenia Sztandaru i nadania Imienia ks. infułata płk. hm. Wiktora Hassa Paneckiego Hufcowi Związku Harcerstwa Polskiego w Lubaczowie. Data ta na trwałe zapisze się w historii Lubaczowskiego Hufca ZHP i zapewne na długo pozostanie w pamięci lubaczowskich skautów – zuchów, harcerek i harcerzy, wędrowników oraz  instruktorów.

Prawo posiadania Sztandaru i Imienia to dowód uznania dla członków stowarzyszenia – zaświadczających swoją postawą o wierności harcerskim ideałom, w imię których żył Bohater Hufca. Jego Ekscelencja ks. Biskup Mariusz Leszczyński w homilii nadmienił, że Sztandar jest symbolem najwyższych wartości, honoru i tradycji, jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Bliźnich. Sztandar się całuje, przed Sztandarem się klęka… – to była wielka lekcja patriotyzmu. Na potwierdzenie tych słów Ks. Biskup i Ks. Dziekan ucałowali poświęcony Sztandar. Hołd Sztandarowi oddali również Burmistrz Miasta Lubaczowa Pani Maria Magoń i Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Wszyscy zgromadzeni na Mszy św. byli świadkami podniosłej uroczystości religijno-patriotycznej.

Hufiec im. ks. hm. Wiktora Haasa Paneckiego w Lubaczowie ma powód do dumy, bo w drugie stulecie wkracza z nowym Imieniem i Sztandarem. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry znak na świetlaną przyszłość i rozwój lubaczowskiego harcerstwa.

Hm. D. Kacprzak, Hufiec im. ks. hm. Wiktora Haasa Paneckiego w Lubaczowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here