Golden Life i Rafał Brzozowski na tegoroczne Dni Lubaczowa

33
fot. Julita Przeradzka
fot. Julita Przeradzka

Zespół Golden Life oraz Rafał Brzozowski będą gwiazdami tegorocznych Dni Lubaczowa, które zaplanowano na 21-23 czerwca. Co ciekawe, koncerty mają odbyć się na lubaczowskim Rynku, który jest obecnie jeszcze w przebudowie.

Zespół Golden Life, zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej, porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Działają od 20 lat i są niewątpliwie jednym z ważniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej. Ich dorobek muzyczny to przede wszystkim pięć wydanych płyt, wiele nagród (między innymi międzynarodowych), liczne koncerty gromadzące pokolenia słuchaczy. Najbardziej znane utwory zespołu to: „24.11.94” (utwór powstał po tragicznym wydarzeniu, jakim był pożar hali Stoczni Gdańskiej 24 XI 1994 r.), „Wszystko to, co mam” czy „Oprócz błękitnego nieba.

Zdjęcie za zgodą http://jprzeradzka.blogspot.com

Rafał Brzozowski urodził się 8 czerwca 1981 roku. Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął w 2002 roku, biorąc udział w programie „Szansa na Sukces”. Gościem programu był zespół Szwagierkolaska, który nagrodził talent Rafała przyznając mu wyróżnienie. Od tego momentu wszystko potoczyło się dość szybko. Zaczął poważnie zajmować się śpiewaniem. Jego głos zainteresował Edmunda Stasiaka (ex Lady Pank) i Rafał trafił do reaktywowanego po latach zespołu Emigranci. W 2007 roku poznał kompozytora, producenta, aranżera a także założyciela i lidera grupy De Mono Marka Kościkiewicza, który zaproponował Rafałowi współpracę przy kilku projektach muzycznych. Ich współpraca zaowocowała serią wspólnych koncertów w kraju i za granicą. Singel „Tak blisko” trafił na playlisty największych stacji radiowych w całej Polsce. Teledysk w internecie w ciągu miesiąca zanotował prawie 900 tysięcy odtworzeń. Dodajmy, że piosenka Rafała Brzozowskiego zdobyła w piątek (20 lipca) tytuł Hitu Lata na gali Eska Music Awards 2012.

33 komentarze

 1. Nasze miasto Lubaczów chce zarobić na takich imprezach nie zdając sobie sprawy z tego ,że większość ludzi młodych nie ma za co iśc na ten koncert bo nie mają pieniędzy.Poprostu ich nie stać taka jest prawda.
  Większość ludzi nie ma za co żyć to zaczytnają grzebać w śmietnikach ,żeby znależć coś do zjedzenia.Poprostu widać biedę w naszym mieście.
  To jest straszne zjawisko .

 2. 23 czerwca 2013 r. Lubaczów późny wieczór, noc.

  Pod oknem wyje super extra gwiazda Dni Lubaczowa – Rafał Brzozowski – naprawdę światowy poziom !
  W następnej kolejności czeka super mega hit – Famili Pałer.

  Pytanie dla szanownych Władz – dlaczego ta farsa nie odbyła się na lubaczowskim stadionie???

  Wówczas każdy kto chciałby w tym „koncertowaniu” uczestniczyć skierowałby się poza centrum miasta.
  Hałas – pod okiem i uchem kilku setek mieszkańców naszego zacnego miasta,
  mieszkańców rynku, a wśród Nich są osoby starsze i schorowane – wielu drażni, a niektórym dokucza.

  Wczorajszy koncert Paul’a McCartney’a na Stadionie Narodowym w Warszawie w porównaniu z wydarzeniem w przepięknym dawnym Parku, a obecnie na klinkierowo – betonowym Rynku lubaczowskim z pewnością wypadł o wiele, wiele słabiej.

  Reasumując organizacja Dni Lubaczowa 2013 to kompletna PORAŻKA

  Ufamy ze w 2014 roku szanowna Pani Burmistrz zorganizuje kolejne imprezy na tym poziomie tym razem na swoim Podwórku – zapewne będzie dobrze słyszeć !

  Pozdrowienia z Centrum „klinkierowo-betonowego Getta” Lubaczowa.
  Mieszkańcy

 3. 🙁 święta racja Mieszkańcy, trzy dni wyjęte z życiorysu, a na pewno nocki. Porażka totalna, dla mieszkających wokół Rynku. A jest nas na pewno sporo !!! Czy tak już będzie co roku?
  No bo „Rynek do handlu jest stworzony”- tak było kiedyś, konie były, krowy i świnki też-tak mówi p. burmistrz. Teraz piwko i kramarze no i huk niesamowity…wiocha i tyle, a starsi mieszkańcy rynku, bo takich jest większość, niech się męczą, stresują, nie śpią… oni schorowani to do urn i tak nie pójdą… a młodzież lubi takie klimaty, popić, porozbijać trochę szkła, naśmiecić, nażyg….ć i jest super zabawa. Tacy chwalą imprezę 🙁 oj, oj, chleba nie ma ale igrzyska za to super, dla maluczkich… tylko oby dalej od mieszkających w rynku ludzi!!!

 4. Proponuję wyjechać tym mieszkańcom rynku na ten czas kiedy będą odbywać się „imprezy”, na działeczkę, sanatorium, etc… Wtedy wszyscy będą zadowoleni. Śmieszą mnie te lamenty o zgrozo! Po to się robi tego typu imprezy w rynku, aby ludzie nie musieli wystawać na ulicach czyt.MDK. albo błonia czyt. Stadiony. W tego typu przedsięwzięciach liczy się zadowolenie większej liczny osób. Zawsze będą nie zadowoleni mieszkańcy, rynku, obok stadionu, obok MDK’u. Więc przepraszam ale tak musi być. I trzeba się umieć znaleźć w tych sytuacjach i trochę zrozumienia tez dla drugiej strony by się przydało. Ja wiem, że w Lubaczowie ludzie się przyzwyczaili do grobowego spokoju. Ale musi się jakoś ożywić to senne miasto. Także już dzisiaj się wyśpicie i nie będziecie się denerwować 😉

 5. Eraźmie z Rotterdamu… Twój nick ma się nijak do tego co głosił Erazm.. .krytykował przekupstwo i hipokryzję, satyra „Pochwałę głupoty” jest w sam raz w temacie a sanatorium to sobie sam zafunduj…działki nie wszyscy mają, ludzie tu mieszkają od wielu lat a nawet pokoleń… a na pewno dłużej niż Ty masz, więc ogarnij się… stadion TAK, przestrzeń i luz, a i domów niewiele wokół…

 6. Ciekawy jestem w której kamienicy mieszkasz, z chęcią bym Ci przypie…….ł. Jedna impreza w roku i już narzekasz? siedzisz na necie, piszesz głupie komentarze to nie masz 80 lat, i to już świadczy tylko o Tobie. Dzisiaj będziesz miał spokój i cisze.

 7. Ciekawa jestem ile z tych mega niezadowolonych ludzi była na Rynku podczas dni Lubaczowa????
  Zastanawiam się też po co przyszliście skoro Rafał Brzozowski jako gwiazda – muzyk, zupełnie Wam nie odpowiada!
  A starzy schorowani ludzie, o których tu pisano… byli w Rynku albo na balkonach swoich mieszkań i słuchali koncertu. Najwyraźniej podobało im się.

  Najprościej jest narzekać!!!!

 8. do „Mieszkańcy” – na koncert Paula były bilety, min cena ok 150 zł maks ok 1100
  ciekawe ile Mieszkańców kupiłoby taki bilet?

  a koncert na Rynku w Lubaczowie za darmo, jakby był na stadionie byłby płatny i znowu masa niezadowolonych, że trzeba płacić…

  hahaha
  jak nie urok to …..

 9. QQQ – chciałem zwrócić uwagę ze większość osób imprezujących na rynku była z zewnątrz – nie wydaje mi się żeby mężczyźni i kobiety z Lubaczowa oddawali mocz na chodniki własnego miasta

  yellow – Mieszkańcy nie pisali o biletach -.- a raczej o organizacji i poziomie obu imprez

  Aby zapanował ład tego typu wydarzenia powinny odbywać się co roku w innym miejscu, w jednym roku na Rynku, w drugim na Stadionie, w trzecim na Wzgórzu Zamkowym, bądź przed MDK

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here