Kolejne medale warcabistów horynieckiej Unii

0

W dniach 26-30.04. 2013 roku w miejscowości Bielawa (dolnośląskie) odbyły się Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych jak również mistrzostwa w Grze Błyskawicznej. Horyniecka „Unia” ze swojej „koronnej” dyscypliny (w warcaby 64-polowe gra rzadziej ale równie skutecznie) przywiozła również medale.

Mistrzostwo Polski i złote medal w ramach Pucharu Polski w kategorii do lat 13 (podobnie jak w 64)zdobył Jakub Gazda. Srebrny medal w kategorii juniorek starszych (do lat 23) zdobyła Magdalena Szczybyło. Pozostały kwartet to „brązowi” tych mistrzostw: Sylwia Krzyśkowska, oraz w grze błyskawicznej – Konstancja Hulak, Klaudia Zaborniak i ponownie Jakub Gazda. Awans do reprezentacji przygotowującej się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy uzyskał Jakub Gazda, Sylwia Krzyśkowska, Klaudia Zaborniak i
wcześniej Wiktor Nesterak, a możliwy jest także udział Wojciecha Wołczaka, Natalii Zaborniak i Justyny Pleskacz. Sukces cieszy, ale jest to poważne wezwanie dla władz klubu bo część środków finansowych muszą na to wygospodarować. Wyjazd do Bielawy był możliwy dzięki pomocy udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju.

Oto dokładne wyniki mistrzostw (w nawiasie miejsce w MMP w gra błyskawiczna):

Dziewczęta do lat 10:

– Konstancja Hulak 8 (3)

– Klara Kornaga 11

Dziewczęta do lat 13:

– Klaudia Zaborniak 4 (2)

– Justyna Pleskacz 5

– Angelika Żuk 6 (4)

– Sylwia Krzyśkowska 3 (8)

Dziewczęta do lat 19:

– Natalia Zaborniak 5 (7)

Dziewczęta do lat 23:

– Magdalena Szczybyło  2 (5)

Chłopcy do lat 10: 

– Paweł Krzyśkowski   15 (9)

Chłopcy do lat 13:

– Jakub Gazda 1 (3)

– Mateusz Ważny 8 (13)

– Mateusz Skibicki  16 (15)

Chłopcy do lat 19:

– Wojciech Wołczak 5 (9)

 Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here