Burze i gradobicie w powiecie lubaczowskim

3

Wiele razy interweniowali podczas piątkowego popołudnia strażacy w powiecie lubaczowskim. Ich interwencje spowodowane były burzami i gradobiciem, które przeszły przez nasz region. W wielu miejscowościach spadł grad, a największe szkody wyrządził w okolicach Łukawca.

Strażacy wyjeżdżali m.in. do powalonego drzewa, które blokowało przejazd na trasie Lubaczów – Oleszyce oraz do zalanych garaży.  Na całym Podkarpaciu strażacy interweniowali w sumie 140 razy, z czego 90 dotyczyło zabezpieczenia poszyć dachowych, najwięcej w powiecie rzeszowskim.

Synoptycy zapowiadają ocieplenie i poprawę pogody w najbliższych dniach, ale ostrzegają także, że burze znowu mogą się pojawić.

elubaczow.com, rzeszow.gazeta.pl

3 komentarze

    • Dzis u mnie zerwalo pol dachu.Chce serdecznie podziekowac Lubaczowskiej Strazy Pozarnej za pomoc i Urzedowi miasta.Pan ze Stazy Miejskiej zadzwonil i zapytal co trzeba pomoc i przyjwchal.Rowniez dziekuje serdecznym sasiadom ktorzy pomogli udostepnic wiertarke-Pani Agacie.Reszte zrobili Strazacy.Tez mloda chcialam byc Strazakiem ale nie brali w moich czasach mlodosci.JESZCZE RAZ DZIEKUJE.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here